Передача Україні прибутків від активів РФ: Мін’юст повідомив про “крок №2”

Передача Україні прибутків від активів РФ: Мін'юст повідомив про "крок №2"

Фото: Мінюст України Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра

Міжнародні партнери, найімовірніше, передадуть кошти на покриття бюджету, соцвиплати та відбудову, припускає Ірина Мудра.

Європейська Рада нещодавно прийняла постанову, що регулює порядок дій депозитаріїв цінних паперів, на зразок Euroclear, які володіють активами та резервами Центробанку РФ. Це рішення наближає Україну до отримання надприбутків, проте це ще не фінальний крок. Про це заявила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра в ефірі телемарафону Єдині новини

“Почалися переговори відносно “кроку №2″ – направлення надприбутків Україні. Гроші будуть йти через механізм Ukraine Facility, і наша принципова позиція в тому, що це має бути додаткове фінансування, а не частина вже погодженої ЄС допомоги”, – повідомила вона.

Чиновниця припускає, міжнародні партнери, найімовірніше, “не погодять використання цих прибутків на оборонний сектор, а спрямують їх на покриття бюджету, соціальні виплати, проекти з відбудови”.

“Команда Мінюсту, Мінфіну намагаються прискорити процеси наших європейських партнерів, і кожна з наших команд працює у своєму напрямку, юридичному, фінансовому. І саме цьому був присвячений наш візит з міністром юстиції наприкінці січня до Брюсселя”, – пояснила Мудра.

За її словами, Бельгія зацікавлена винести на погодження рішення щодо “кроку №2” на погодження країн-членів ЄС до кінця каденції її головування у ЄС до кінця червня 2024 року.  

Нагадаємо, ще торік в Єврокомісії заявили, що Україна отримає доходи від активів Росії. Мова про мільярди євро, зазначила президент ЄС Урсула фон дер Ляєн.

Також стало відомо, що Бельгія буде фінансувати Україну коштом Росії. Йдеться про фонд у розмірі 1,7 млрд євро. Він наповнюється з оподаткування заморожених в країні активів Росії.

Джерело