Паризький рятувальник розповів про останні слова принцеси Діани перед смертю

Коли Ксавьє Гурмело витягнув леді Ді з понівеченого машини, вона була в свідомості і могла говорити.

Двадцять років тому не стало принцеси Діани – 31 серпня 1997 року автомобіль, в якому їхали леді Ді та її коханий, мільйонер Доді Аль-Файєд, врізався в стіну тунелю перед паризьким мостом Альма на набережній Сени, передає Ukr.Media.

Рятувальник Ксавьє Гурмело раніше усіх підійшов на місце аварії саме він надав Діані першу допомогу. За словами чоловіка, коли він заглянув в понівечену машину, Діана була ще жива, рухалася і могла говорити. У річницю загибелі «народної принцеси» Ксав'є розповів британському виданню The Sun, що він побачив на місці трагедії.

– Жінка – потім я дізнався, що це була принцеса Діана – лежала на підлозі в задній частині машини. Вона поворухнулася, і я зрозумів, що вона жива. У неї був забій на правому плечі, але крім цього, як мені здалося, нічого істотного. На ній зовсім не було крові.

Лише пізніше Ксавьє дізнався від лікарів про числені внутрішні пошкодження постраждалої. Діана була в свідомості і могла говорити.

– Вона відкрила очі і сказала: «Боже мій, що сталося?» Я тримав її за руку і просив її не хвилюватися і не рухатися, – згадує Гурмело. – Потім ми дали їй трохи кисню. Я був поруч з нею до тих пір, поки її не витягли з машини.

Саме в цей момент Діані стало гірше – вона втратила свідомість.

– Я побачив, що у неї сталася зупинка серця, – розповідає Ксав'є. – Вона перестала дихати. Я зробив їй масаж серця, і через кілька секунд вона знову почала дихати. Звичайно, я відчув величезне полегшення – адже, працюючи в екстреній службі, ти прагнеш рятувати життя. Мені здавалося, що саме це я і зробив.

За словами Ксавьє, він був упевнений, що Діана виживе.

– Наскільки я знаю, коли Діану помістили в машину швидкої допомоги, вона ще була жива. І я сподівався, що вона виживе. Але потім я дізнався, що вона померла в лікарні.

Джерело