Папа не закликав Україну капітулювати – у Ватикані пояснили слова понтифіка – Суспільство

Папа не закликав Україну капітулювати - у Ватикані пояснили слова понтифіка - Суспільство

Фото: vaticannews.va

Директор ватиканської пресслужби Маттео Бруні відповів журналістам з приводу заяв Папи Римського в інтерв’ю Radio Televisione Svizzera, де він нібито закликав Україну підняти білий прапор і капітулювати у війні перед Росією. Мовляв, своїми словами про Україну Папа мав намір закликати до припинення вогню і до відваги розпочати переговори. Про це йдеться на сайті Ватикану.

– Папа використовує образ білого прапора, запропонований інтерв’юером, маючи під цим на увазі припинення воєнних дій, перемир’я, яке досягається завдяки відвазі розпочати переговори. Він прагне дипломатичного вирішення задля досягнення справедливого і тривалого миру, – каже Бруні.

Маттео Бруні пояснив, що побажання Франциска для країни, яку він завжди називав «мученицею», містяться у словах, які він промовив під час молитви «Ангел Господній» 25 лютого, на наступний день після другої річниці трагічного початку війни, де він ще раз наголосив на своїй «глибокій прихильності» до народу цієї країни. Тобто, це побажання полягає у «створенні умов для дипломатичного вирішення у пошуках справедливого і тривалого миру».

– В іншому місці цього інтерв’ю, говорячи про іншу ситуацію конфлікту, але маючи на увазі будь-яку ситуацію війни, Папа чітко заявив: “Переговори ніколи не є капітуляцією“, – казав прессекретар Ватикану.

Бруні також зазначає, що запитання, поставлене Папі Римському журналістом, було таким: “В Україні є ті, хто закликає до мужності здатися, показати білий прапор. Але інші кажуть, що це дасть легітимність тому, хто має більшу силу. Що ви про це думаєте?” Отже, у словах Папи використано образ, запропонований інтерв’юером.

Папа Римський Франциск заявив про необхідність переговорів між Україною та Росією щодо припинення війни. За його словами, потрібно знайти мужність підняти “білий прапор”.  Раніше Папа Римський заявив, що у війні в Україні зацікавлені торговці зброєю. Він припустив, що деякі країни “грають” з Україною. Також назвав український народ “народом мучеником”.  Також 25 серпня минулого року Папа Римський у режимі телемосту виступив перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі. Він сказав росіянам, що вони є “нащадками великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії”. Тоді Ватикан теж казав, що понтифіка неправильно зрозуміли. 
Джерело