Остаточно засуджено військового зс рф, який захопив юного українця у заручники, – прокуратура | Кримінальні новини

За принципової позиції прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд відмовив в задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишив без змін вирок Чернігівського районного суду, яким військовослужбовця рф засуджено до 12 років позбавлення волі за порушення законів і звичаїв війни.

Прокурор у суді довів, що 19 березня 2022 року російські військові викрали 15-річного хлопця в одному з сіл Чернігівського району. Вони протиправно утримували його упродовж чотирьох днів, щоб змусити матір – військовослужбовицю Збройних Сил України надати відомості про місця дислокації українських військових підрозділів.

Представники держави-агресора здійснювали психологічний тиск на жінку. Систематично дзвонили їй та надсилали повідомлення з погрозами вчинити фізичне насильство стосовно сина. Крім того, примушували його записувати голосові повідомлення, які далі відправлялися матері.

Неповнолітній утримувався в неналежних санітарних умовах у гаражних та підсобних приміщеннях, позбавлений можливості зв’язатися з рідними.

Суд визнав вимоги апеляційної скарги такими, що не підлягають задоволенню, а вирок залишив без змін. 

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ Нацполіції в Чернігівській області, оперативний супровід – УСР та головний відділ контррозвідки Управління СБУ в області.

Наразі вирок набрав законної сили.

За матеріалами Чернігівської обласної прокуратури