Організував примусове переміщення підопічних Херсонського психоневрологічного інтернату до АР Крим – судитимуть ексдиректора закладу | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора Херсонського психоневрологічного будинку-інтернату за фактом пособництва державі-агресору та інших порушеннях законів та звичаїв війни.

Слідством встановлено, що обвинувачений після окупації регіону свідомо перейшов на бік ворога та став так званим «в.о. директора «Херсонського психоневрологічного будинку-інтернату», на той час підпорядкованому окупантам.

Під час загальних зборів колективу чоловік закликав співробітників до співпраці із росіянами та незаконною владою, обіцяв всілякі преференції та високу зарплатню у рублях. Крім того, підписавши відповідні документи, поставив заклад на облік у незаконно створені так звані «пенсійний фонд» та «податкову службу».

У вересні 2022 року обвинувачений забезпечив безперешкодний доступ військовослужбовцям країни-агресорки до закладу для проведення там псевдореферендуму щодо приєднання Херсонщини до складу рф. У «голосуванні взяли участь» дієздатні та недієздатні підопічні інтернату.

Восени 2022 року чоловік у змові з військовослужбовцями рф та представниками незаконної влади організував примусове переміщення 54-х жінок-підопічних інтернату із селища Комишани до аналогічної установи на території тимчасово окупованого Криму. Він надав вказівку підлеглим медичним працівникам відібрати тих, хто може самостійно пересуватися і обслуговувати себе.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури