Організаторці та співробітникам «благодійного фонду» повідомлено про підозру у шахрайстві. ФОТО | Кримінальні новини

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора 7 учасникам організованої групи повідомлено про підозру у шахрайстві.

За даними слідства, жінка у 2023 році організувала шахрайську схему заволодіння коштами громадян України під приводом благодійних внесків до благодійного фонду для допомоги малозабезпеченим верствам населення. До цієї діяльності вона залучила ще 6 мешканців Житомирської та Київської областей.

Створений нею «благодійний фонд» діяв у виді колл-центрів. Їх оператори надавали громадянам завідомо неправдиву інформацію про благодійні проєкти, на які необхідно перераховувати кошти. Отримані від громадян гроші як благодійні внески, в подальшому розподілялись між учасниками організованої групи.

На цей час встановлено 17 потерпілих, яким завдано шкоду на загальну суму подан 700 тис грн. Інші потерпілі встановлюються. За попередньою інформацією, сума завданих збитків становить близько 11 млн грн, оскільки така сума коштів була виведена з рахунків благодійного фонду не за цільовим призначенням.

Правоохоронці провели 35 обшуків на території Київської та Житомирської областей, під час яких вилучено предмети та документи, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.

Наразі шести учасникам організованої групи обрано запобіжні заходи, вирішується питання про обрання запобіжного заходу ще одному підозрюваному.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України