Орбан відповів на звернення угорців Закарпаття

Орбан відповів на звернення угорців Закарпаття

Фото: Слово і діло Орбан відповів на заклик угорців із Закарпаття

Прем’єр Угорщини заявив, що переговори про вступ України до Євросоюзу “не на часі” і запропонував “замінник” членства в ЄС.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан надіслав листа угорській громаді в Україні, яка звернулася до нього із закликом підтримати початок переговорів про вступ України до ЄС. Про це у вівторок, 12 грудня, повідомляє видання hvg.hu.

У своїй відповіді угорцям Закарпаття Орбан заявив, що його уряд “зробить усе від нього залежне для захисту прав угорської громади в Україні”. При цьому він наголосив, що Європейська комісія не змогла належним чином підготувати питання про вступ України до ЄС, тож початок переговорів зараз не на часі.

“Тому ми будемо вносити пропозицію, щоб Європейський Союз ставив за мету не юридично складне членство, а стратегічне партнерство з Україною”, – сказав Орбан.

Він також запевнив, що Угорщина продовжить працювати над тим, щоб угорська громада в Україні “могла жити в мирній, стабільній країні, що розвивається”.

Нагадаємо, кількі днів тому угорські громади Закарпаття закликали Орбана підтримати вступ України в ЄС.

Натомість 12 грудня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив що Україна отримала перший сигнал з Угорщини, який свідчить про “вікно можливостей” для нашої країни на саміті ЄС 14-15 грудня.

Джерело