Олексій Данілов заявив, що РФ втратила вже 20 відсотків свого флоту – Суспільство

Олексій Данілов заявив, що РФ втратила вже 20 відсотків свого флоту  - Суспільство

Фото: facebook.com/rnbou

За час повномасштабної війни РФ втратила біля 20% свого Чорноморського флоту. Про це секретар Ради безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив в інтерв’ю виданню “Голос Америки”.

– Паралельно з цим процесом (контратакою – ред.) відбувалися дуже великі та важливі події на Чорному морі. Щодо цієї ситуації, то 20% флоту Російської Федерації вже немає. Причому це не якійсь там шаланди на 5-30 людей. Це величезні військові кораблі, які ми відправили туди, куди відправили 13 квітня 22-го року славнозвісний флагман Чорноморського флоту “Москва”, – зазначив Данілов.

Він додав, що «те, що те, що відбулося сьогодні (26 грудня – ред.) вночі – яскраве підтвердження, що наші військові мають розуміння питання Криму. І для нас він є вкрай важливим, як і решта наших території” .

Тим часом в соцмережах з’явилися супутникові знімки бухти, опубліковані російською службою “Радіо Свобода” з посиланням на фото від Planet Labs. На них видно частково затонуле судно і це не «Новочеркаськ», по якому вдарили ЗСУ напередодні.

Скоріш за все це старий навчально-тренувальний корабель “УТС-150”, який, згідно з фотографіями з порту, перебував там щонайменше від 2007 року. На знімках воно позначене жовтим прямокутником.

Крім того, проект “Схеми” показав супутникові знімки, які доводять, що “Новочеркаськ” частково занурений у воду.

Сили оборони півдня України, а також аналітики DeepState опублікували фото залишків ВДК Росії “Новочеркаськ”.

Про знищення «Новочеркаська» командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомив в ніч на 26 грудня.   

 

Джерело