Обстрілювали бійців на підступах до Мар’їнки та в Бахмутському районі – судитимуть 5-х бойовиків нзф | Кримінальні новини

Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно п’ятьох громадян за фактами державної зради та колабораційної діяльності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що один з підозрюваних – мешканець м. Донецька став стрільцем ворожих військ у 2017 році. В листопаді 2023 року він перейшов на службу до «5-ї окремої мотострілецької донецької бригади» та у якості механіка-водія проходив навчання з тактики ведення бою на полігоні у м. Докучаєвську.

У січні 2024 року чоловік, перебуваючи на околицях м. Мар’їнки, надавав вогневу підтримку російським військовослужбовцям, які намагались утримувати свої позиції в протистоянні зі Збройними Силами України.

Ще один донеччанин мобілізувався у перший день повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави. У якості стрільця взводу охорони управління «115-го стрілецького полку 1-го армійського корпусу днр» він воював на різних ділянках фронту поблизу с. Веселого Харківської області, а також на Донеччині – в районі м. Майорська та с. Новобахмутівки Покровського району.

Троє мешканців м. Горлівки здійснювали збройний опір нашим захисникам у період жовтня 2022 – грудня 2023 року. Вони виконували злочинні накази російських командирів у складі підконтрольних рф окупаційних підрозділів «днр», а саме у «5-й ОМСБр», «132-й окремій гвардійській стрілецькій дивізії» та протитанковій артилерійській батареї «110-ї ОГМСБр».

Наші захисники затримали трьох обвинувачених під час штурму позицій ЗСУ в грудні 2023 року на околицях міст Майорська й Горлівки та с. Зайцевого Бахмутського району. Ще двох примусили скласти зброю на початку січня 2024 року поблизу м. Мар’їнки.

Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Максимальне покарання за санкціями статей – довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури