“Обмежено придатних” більше немає: набув чинності закон, який скасовує такий статус – Суспільство

"Обмежено придатних" більше немає: набув чинності закон, який скасовує такий статус - Суспільство

Фото: armyinform.com.ua

У суботу, 4 травня, набув чинності Закон України, який передбачає скасування статусу “‎обмежено придатний” для служби у війську. Про це повідомляє Armyinform.

Документ передбачає низку змін для військових та військовозобовʼязаних, які мають цей статус. Вони повинні повторно пройти ВЛК протягом 9 місяців, тобто до 4 лютого 2025 року. Після повторного огляду військові, які визнані непридатними, будуть звільнені з військової служби, а визнані придатними – продовжать службу.

За новими правилами, військовозобовʼязаних будуть ділити на п’ять категорій:

непридатних придатних повністю придатних, придатні до служби у військових вишах, ТЦК, частинах забезпечення, установах, організаціях (але не у штурмових військах, морській піхоті, Силах спецоперацій, підрозділах спецназу тощо) придатних за окремими спеціальностями придатні до виконання специфічних завдань.

Придатність та непридатність визначатиметься не стільки від хвороби чи фізичної вади, скільки від стану конкретної людини.

Міністерства оборони оприлюднило список хвороб, з якими визнають придатним чи непридатним до військової служби. У наказі прописали, що медогляди мають тривати не більше 14 днів (у разі додаткових медичних обстежень), і рішення ВЛК мають видавати людині під підпис на руки. Раніше це було можливо, але не обов’язково. Терміни дії рішень ВЛК встановили наступні: 1 рік у воєнний час та п’ять років у мирний час. Президент України підписав законопроєкт, який передбачає, що тривалість лікування, а також перебування у відпустці для лікування військовослужбовців тепер зможе становити 12 місяців. При цьому зберігається грошове та матеріальне забезпечення.
Джерело