ОАЕ надали критичну допомогу Україні – Зеленський

ОАЕ надали критичну допомогу Україні - Зеленський

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський подякував ОАЕ за гуманітарну допомогу

Володимир Зеленський і Мухаммад бін Заїдом Аль Нагаян обговорили можливість довготривалої фінансової підтримки України з боку ОАЕ.

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Об’єднаних Арабських Еміратів шейхом Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном. Про це український лідер повідомив у Telegram в п’ятницю, 19 січня.

“Подякував за підтримку українського суверенітету й територіальної цілісності та за сприяння в обміні полоненими. Повернення людей додому – пріоритет для України, тому розраховуємо на подальшу активну роль Еміратів”, – написав Зеленський.

Він додав, що Україна також вдячна ОАЕ за гуманітарну допомогу.

“Минулого тижня ми отримали велику партію – понад півтори тисячі – генераторів. В умовах російського повітряного терору така допомога критична”, – заявив президент.

Також лідери двох країн обговорили можливість довготривалої фінансової підтримки з боку ОАЕ, а також взаємодію в реалізації Формули миру. Зеленський розповів Аль Нагаяну про початок підготовки до Глобального саміту миру та запросив ОАЕ приєднатися до процесу.

“Голос країн Затоки для нас важливий”, – запевнив український лідер.

Раніше стало відомо, що ОАЕ заборонили вхід у свої води суднам під прапором Камеруну. Ці кораблі можуть використовуватися для транспортування російської нафти.

Джерело