Новий сорт фіалок присвятили поетові Максиму Кривцову, який загинув на фронті. – Суспільство

Новий сорт фіалок присвятили поетові Максиму Кривцову, який загинув на фронті. - Суспільство

Фото: instagram.com/fialki_dnipro/

Селекціонер із Дніпра Євген Рудницький вивів новий мініатюрний вид фіалки та присвятив його пам’яті загиблого на фронті бійця та поета Максима “Далі” Кривцова з Рівного. Сорт називатиметься RUD-ДАЛІ, щоб увічнити у назві позивної Кривцова. Про це Рудницький повідомив у соцмережі.

– Я присвячую свій новий сорт фіалки RUD-ДАЛІ пам’яті Максима Кривцова. Поет, Воїн (позивний “Далі”) – Кривцов Максим. Один із його віршів закінчувався словами: “А навесні розквіту фіалками….”. Вічна пам’ять героєві, – написав він.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Євген Рудницький 🇺🇦 (@fialki_dnipro)

Рудницький колекціонує фіалки з 2017 року. Нині у його колекції вже понад 500 сортів, 50 із яких – його власна селекція. Сорт RUD-ДАЛІ чоловік вивів у 2024 році, розповів він у коментарі “Суспільне”. За його словами, це мініатюрний сорт, доросла рослина в діаметрі має не більше 15 сантиметрів, має компактну розетку середньо-зеленого листя з жовтою кроновою ряболистістю та ніжного кольору квіти.

Максим Кривцов загинув 7 січня внаслідок артилерійського обстрілу на Харківщині, йому було 33 роки. 11 січня відбулася церемонія прощання у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва. Згодом похоронна процесія вирушила на Майдан Незалежності. На прощання з поетом прийшли близько сотні людей. А 12 січня його поховали у Рівному. Максим Кривцов родом із Рівного. 2014 року пішов на війну добровольцем. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС та Veteran Hub. Після повномасштабного вторгнення росіян повернувся на фронт.
Джерело