НМТ-2024: в режимі суворої таємності та з окремою інструкцією при повітряній тривозі – Суспільство

НМТ-2024: в режимі суворої таємності та з окремою інструкцією при повітряній тривозі - Суспільство

Фото: nus.org.ua

Випускники українських шкіл готуються до національного мультипредметного тестування ( НМТ ), що стартує днями. З міркувань безпеки дати проведення мультитесту не розголошуються у відкритому доступі. Відомо, що реєстрацію учасників вже завершено, а основна сесія розпочнеться 14 травня. Тестові дні в основному випадають на травень та червень. Більше нічого офіційно не повідомляється – все організовано у режимі суворої таємності.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, про дату та місце НМТ повідомлять у персональному кабінеті учасника тестування не пізніше ніж за 10 днів до проведення мультитесту.

Як проходитиме НМТ?

Як і попередні два роки, вступні випробування випускники проходять у вигляді комп’ютерного тестування в тимчасових екзаменаційних центрах. Там буде встановлено необхідне обладнання та є укриття на випадок повітряної тривоги.

Цього року, на відміну від попередніх, до НМТ входять 4 предмети, а не 3. Обов’язкові предмети – українська мова, математика, історія України плюс один предмет на вибір. У тестуванні не буде завдань відкритої форми, не потрібно писати розгорнутих пояснень чи викладів.

Все тестування буде розбите на два блоки по 120 хвилин кожен, між ними – перерва 20 хвилин. У першому блоці – завдання з української та математики, у другому – з історії України та обраного предмета.

Після закінчення тесту на екрані комп’ютера з’являться тестові бали з кожного з чотирьох предметів. Офіційні результати прийдуть до особистих кабінетів учасників основної сесії НМТ до 2 липня, додаткової – до 26 липня.

Якими будуть мінімальні бали НМТ для вступу до вишу?

У 2024 році поріг проходження національного мультипредметного тестування складає 15% правильних відповідей з кожного предмета (2023 року було 10%).

Для отримання мінімуму в 100 балів (за шкалою 100-200 балів) за кожен предметний блок достатньо отримати:

з математики, іноземної мови, фізики – 5 балів; з хімії – 6 балів; з української мови, української літератури, географії та біології – 7 балів; з історії України – 8 балів.

З цим мінімумом балів учасник зможе вступати до вишу на конкурсній основі. Якщо тестовий бал менший за встановлений хоча б з одного предмета – цього року учасник не зможе брати участь у вступній кампанії.

Якщо учасник НМТ набере хоча б такий мінімум, він зможе отримати оцінку за шкалою 100-200 балів та матиме можливість вступати до закладів вищої освіти. Щоправда, варто враховувати, що для вступу на бюджетну форму навчання необхідно набрати щонайменше 130 балів. Крім того, виші часто самі визначають мінімальний бал для зарахування.

Також відомо, що не менше 150 балів потрібно для вступу на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Охорона здоров’я» (на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація», “Педіатрія”).

Що робити, якщо під час НМТ пролунає сигнал повітряної тривоги?

У цьому разі відповідальний за тимчасовий екзаменаційний центр припиняє тестування. Усі спускаються в укриття і перебувають там до моменту завершення повітряної тривоги. Якщо тривога триває менше 2,5 години, то учасники повертаються до виконання завдань. Час виконання завдань, зупинений з початком повітряної тривоги, почне відлік з моменту зупинки.

Якщо тривога довга, учасників попросять взяти участь у додатковій сесії НМТ, на яку можна зареєструватися з 10 до 15 травня. Також участь у допсесії можна взяти, якщо учасник основної не зміг бути присутнім на ній через хворобу.

Якою мовою проходитимуть тестування абітурієнти?

Як і раніше – державною українською мовою (звичайно, крім завдань з іноземної мови).

Також цього року ті абітурієнти, які здобували загальну середню освіту мовою національних меншин, можуть здати НМТ з деяких предметів цими мовами (при реєстрації особистого кабінету потрібно буде вказати цей пункт).

Йдеться про угорську, польську, румунську, кримськотатарську мови. Російської, на відміну від минулих років, у тестах вже не буде. Переклад тестів НМТ мовами національних меншин буде доступний з таких предметів, як історія України, математика, біологія, хімія, географія та фізика.

Що робити, якщо випускник завалив НМТ?

Якщо не було набрано мінімальної кількості балів, то можна спробувати вступити до вузу наступного року. Якщо ж втрачати рік не хочеться, то можна вступити до професійно-технічного училища, коледжу чи деяких недержавних навчальних закладів. Туди зараховуються випускники на основі атестату за дев’ятий чи одинадцятий класи. Навчання триває 2-4 роки, і на основі диплома такого коледжу чи технікуму можна одразу вступити на другий-третій курс вишу за тією ж спеціальністю. НМТ при цьому вже здавати не треба.

Без результатів НМТ можна вступати до вузу за кордоном, проте вступна кампанія там починається набагато раніше, ніж в Україні, і для вступу потрібно володіти мовою країни хоча б на базовому рівні.

Де проходять НМТ за кордоном?

Тимчасові екзаменаційні центри будуть створені більш ніж у 50 містах у 32 країнах:

Австрія – Вена; Азербайджан – Баку; Бельгія – Брюссель; Болгарія – Варна, Софія; Грузія – Тбілісі; Данія – Орхус; Естонія – Таллінн; Іспанія – Валенсія; Італія – ​​Мілан, Рим; Канада – Едмонтон, Торонто; Латвія – Рига; Литва – Каунас; Люксембург – Мерш; Молдова – Кишинів; Нідерланди – Алкмар, Амстердам, Роттердам; Німеччина – Берлін, Гамбург, Єна, Кельн, Лейпциг, Мюнхен, Нюрнберг, Пассау, Дюссельдорф; Норвегія – Осло; Польща – Бидгощ, Варшава, Вроцлав, Домброва Гірнича, Краків, Люблін; Португалія – Лісабон; Румунія – Бухарест; Словаччина – Братислава; Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії – Едінбург, Лондон; США – Детройт, Нью-Йорк, Сакраменто, Чикаго; Туреччина – Бельдібі; Венгрія – Будапешт; Фінляндія – Гельсінкі; Франція – Марсель, Париж; Хорватія – Загреб; Чехія – Брно, Прага; Швейцарія – Берн; Швеція – Стокгольм.
Джерело