Німеччина передасть Україні 10 тисяч боєприпасів

Німеччина передасть Україні 10 тисяч боєприпасів

Фото: Petr Topic, MAFRA Німеччина невідкладно передає Україні 10 тисяч снарядів

Країни Європейського союзу по всьому світу збирають боєприпаси для України, в рамках чеської ініціативи.

Німеччина найближчим часом передасть Україні 10 тисяч артилерійських боєприпасів. Про це у середу, 27 березня, повідомив глава ситуаційного центру України при міністерстві оборони Німеччини, генерал-майор Крістіан Фройдінґ в інтерв’ю виданню DW.

За словами Фройдінга, Німеччина вирішила поставити Україні боєприпаси в три етапи. Партія з 10 тисяч боєприпасів, яка надійде найближчим часом, є першим етапом у цьому плані.

Другий етап передбачає підтримку ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів за межами Європи. У її межах Берлін профінансує купівлю 180 тисяч снарядів, які України отримає в “другій половині” 2024 року.

Зрештою, третій етап стосується двосторонньої угоди Німеччини з третьою країною, яку Фройдінг відмовився називати, про постачання Україні ще 100 тисяч снарядів “приблизно з четвертого кварталу”.

Крістіан Фройдінґ додав, що для успішного відбиття російських атак Україні найбільше потрібні “артилерійські снаряди, боєприпаси та ракети для сучасних систем ППО, а також броньовані бойові машини”.

Він також розповів про навчання бійців ЗСУ у Німеччині. За його словами, ФРН за 2023 рік підготувала 10 тисяч українських військовослужбовців, а впродовж перших місяців цього року – ще від 3 до 4 тисяч.

Нагадаємо, німецький оборонний концерн Rheinmetall інвестує 300 млн євро у новий завод з виробництва боєприпасів.

Джерело