Нідерланди вирішили якнайшвидше надати Україні Patriot

Sliac, Slowakije, 19-4-2022 De patriot systemen worden beladen en opgebouwd op de aangewezen locaties in Sliac.

Нідерланди разом з іншими країнами-власниками Patriot вирішили якнайшвидше зібрати систему Patriot і подарувати її Україні.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Нідерландів.

З цією метою Нідерланди надають основні компоненти з власних запасів і закликають європейські країни додати основні компоненти.

Нідерланди визначили, які країни потенційно можуть надати частини та боєприпаси зі своїх власних запасів. Міністр оборони Кайса Оллонгрен закликає ці країни долучитися до проєкту.

«Ми ведемо переговори з країнами про складання системи Patriot, а також про підготовку українських екіпажів. З нашою пропозицією та якщо інші потенційні країни-партнери зможуть надати частини та боєприпаси, ми можемо надати Україні принаймні одну повну систему в короткостроковій перспективі», — зазначила Кайса Оллонгрен.

Уряд Нідерландів усвідомлює, що системи Patriot є дефіцитними, але вказує на те, що Україна також бореться за Європу і що військова спроможність України, виробництво енергії та життєво важлива інфраструктура зазнають щоденних нападів.

«Генеральний секретар НАТО нещодавно заявив, що як альянс ми можемо тимчасово опуститися нижче мінімальних вимог до можливостей нашої оборони. Тож, є місце для цієї творчості. Промислові постачальники зобов’язалися прискорити виробництво та доставку запасних компонентів. Ми на це розраховуємо», — заявила Кайса Оллонгрен.

Нідерланди хочуть якомога швидше запустити систему Patriot в Україні.

Джерело