New Shepard відновив відправку туристів у космос – Суспільство

New Shepard відновив відправку туристів у космос  - Суспільство

Фото: blueorigin.com

Багаторазовий американський корабель New Shepard почав суборбітальний політ із комерційним екіпажем, що складається з шести космічних туристів, повідомила компанія-розробниця Blue Origin.

До екіпажу входять:

американський підприємець Мейсон Енджел, засновник французької броварні Brasserie Mont Blanc Сільвен Хірон, програміст Кеннет Хесс, пенсіонерка Керол Шаллер, пілот Гопі Тотакура, колишній капітан ВПС США 90-річний Ед Дуайт.

Ракету з кораблем New Shepard запустили в межах місії NS-25 о 10:35 за часом Східного узбережжя США (17:35 кв.) зі стартового майданчика Corn Ranch біля міста Ван-Хорн на заході штату Техас.

Політ триватиме близько 11 хвилин. Після вертикального розгону тривалістю 110 секунд від носія відокремиться спусковий апарат, який продовжить за інерцією набирати висоту до приблизно 105 км, тобто трохи вище лінії Кармана.

Капсула з космічними туристами буде знаходитись на найвищій точці польоту близько трьох хвилин. Потім після зниження капсула здійснить з використанням парашутної системи м’яку посадку. Тим часом ракета-носій має здійснити самостійний спуск і вертикальну посадку за допомогою маршового двигуна поблизу стартового майданчика.

Вартість польоту для космічних туристів на New Shepard наразі оцінюють у $500 тис.

Багаторазова ракета New Shepard, створена для комерційних туристичних польотів на межу космосу, складається з одноступеневої 18-метрової ракети-носія і спускової капсули, призначеної для шести осіб. Вона оснащена системою аварійного порятунку і парашутами.

Лінія Кармана – висота над рівнем моря, яку умовно приймають за межу між атмосферою Землі та космосом. Відповідно до визначення Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ), лінія розташована на висоті 100 км. У зв’язку з цим пасажири капсули можуть претендувати на звання астронавта, не здійснюючи при цьому орбітального польоту.

За час існування програми New Shepard уже було здійснено шість успішних суборбітальних місій з екіпажем. Загалом 31 людина побувала на межі між атмосферою Землі та космосом і повернулася назад на Землю.  Глава Blue Origin мільярдер Джефф Безос, який є також засновником компанії Amazon, сам особисто одним із перших злітав на кораблі New Shepard 20 липня 2021 року.
Джерело