Названо переможців літературної премії “Книга року BBC 2023” – Суспільство

 Названо переможців літературної премії "Книга року BBC 2023" - Суспільство

Фото: bbc.com

Журі премії “Книга року ВВС 2023” у п’ятницю, 14 грудня, оголосило переможців цього року в трьох категоріях. “Книгою року” стала “Драбина” Євгенії Кузнєцової, видана у Львові. Про це пише ВВС Україна.

Переможцем у номінації “Дитяча книга року” стала книга Івана Малковича “Анна Ярославна: Київська князівна – королева Франції” видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”. А в номінації “Есеїстика” переміг Ростислав Семків та його “Пригоди української літератури” видавництва “Темпора”.

Церемонія нагородження відбулася у магазині-кафе Readeat у Києві. Вперше з початку повномасштабної війни вона була у живому форматі.

Премії “Книга року ВВС” вже 19 років. Конкурс відбувається у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Переможець у кожній номінації отримує премію £1 000 у гривнях. А видавці книг-переможців зможуть використати логотип премії “Книга року ВВС” у наступних виданнях.

У 2022 році “Книгою року” визнали “Танці з кістками” Андрія Семенківа (MED Goblin), “Дитячою книгою року” – “Привиди Чорної діброви” Андрія Бачинського. “Есеїстикою року” стала книга Павла Казаріна “Дикий Захід Східної Європи”.

Джерело