Навчання пілотів на F-16: Умєров звернувся з проханням до Данії

Навчання пілотів на F-16: Умєров звернувся з проханням до Данії

Фото: Міністерство оборони України Умєров і міністр оборони Данії обговорили навчання пілотів ЗСУ на F-16

Український міністр закликав Данію профінансувати навчання більшої кількості пілотів на F-16.

Міністр оборони Рустем Умєров закликав Данію за можливості профінансувати навчання більшої кількості українських пілотів на F-16 в інших країнах. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони в суботу, 23 березня.   Умєров разом з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським у Києві зустрілися з данською делегацією на чолі з міністром оборони Троельсом Лундом Поульсеном.
  Глава Міноборони зазначив, що оборонна співпраця двох країн нарощується, відбувається напрацювання нового уніфікованого механізму інвестування в українські компанії. Пріоритетом у цій сфері є прямі інвестиції, спільні оборонні компанії й локалізація виробництва в Україні.
  Умєров подякував данському колезі за роль його країни в численних ініціативах на підтримку України, а особливо за співлідерство в наданні літаків F-16 та навчанні українських пілотів.   “Закликаю данських партнерів за можливості профінансувати навчання більшої кількості українських пілотів F-16 в інших країнах”, – сказав міністр.
  Також він детально ознайомив данську делегацію із ситуацією на полі бою. Сторони обговорили нагальні та довгострокові потреби української армії.

Раніше повідомлялося, що Данія поставить Україні 19 винищувачів F-16. Загалом країна зараз має 44 літаки F-16, але з міркувань безпеки не повідомляється, скільки з них перебувають в експлуатації.

На початку січня данське видання Berlingske повідомило, що постачання винищувачів F-16 для України затримується приблизно на пів року. 

Британія показала випуск перших пілотів ЗСУ, які навчалися на F-16

Джерело