Народні прикмети та повір’я про дзеркала: яку небезпеку вони приховують

Якщо вірити стародавнім повір'ям, то неправильне поводження з дзеркалом може привести до невдач і хвороб.

Мабуть, не існує більш дивного предмета в домашньому побуті, ніж дзеркало. Маги в один голос називають його порталом в інші світи і застерігають новачків від роботи з ним. Народні повір'я не відстають від побоювань чаклунів, і прикмети на дзеркало міцно увійшли в людську свідомість. Справедливим буде визнати, що в більшості випадків вони дійсно виправдовують своє існування, інформує Ukr.Media.

Прикмети: старе дзеркало

Старі дзеркала заслуговують особливої уваги, так як вони володіють власною історією – щасливою чи ні. Деякі люди, переїхавши в квартиру і не змінивши в ній обстановку, помічають, що ніби починають жити чужим життям. Вся справа в залишеному колишніми власниками дзеркалі. Воно:

 • транслює в світ накопичену за роки енергетику. Якщо дзеркало відображало сварки, хвороби та інші неприємні події, то цей негатив продовжить виливатися на нових мешканців будинку;
 • може бути незакритим порталом в іншу реальність. Деякі маги працюють з дзеркалами, викликаючи через них всіляких темних сутностей. Поступово формується своєрідний коридор, і «гості» отримують шанс провідувати нових власників навіть проти їх волі;
 • здатне виступати в ролі предмета, який передає порчу на смерть. Іноді дзеркала цілеспрямовано заряджають негативом з метою заподіяння шкоди. У такій ситуації новий власник ризикує життям, дивлячись на відображення.

Як свідчать прикмети, чуже дзеркало, якими довго користувалися, – потенційно небезпечний предмет, і від нього краще позбутися. Зробити це можна на спадаючому місяці одним із способів:

 • Накрити дзеркало темною тканиною і в такому вигляді розбити на дрібні шматочки. Загорнуті осколки віднести на болото і втопити.
 • Занурити дзеркало в холодну воду на три доби. Міняти рідину кожні шість годин. Після закінчення терміну віднести непридатний предмет в глухе місце і залишити там (підійде навіть звичайний міський смітник).
 • Загорнути дзеркало в темну тканину і відправитися з ним у ліс. Зайшовши подалі, викопати глибоку яму. В неї опустити закутанное дзеркало «обличчям» вниз, після чого засипати його землею. Буває, що старе дзеркало не турбує господарів, а навіть подобається їм. У такому разі його допустимо залишити, але тільки за умови попереднього очищення водою або вогнем).
 • До чого розбивається дзеркало

  З молоком матері люди вбирають інформацію про те, що розбите дзеркало – поганий знак. Що кажуть народні прикмети з цього приводу?

 • Розбити дзеркало спеціально або в поганому настрої – до нещастя. Скільки уламків вийде, стільки років не буде везти. Деякі вважають, що невдачі будуть супроводжувати всіх мешканців будинку протягом семирічного циклу.
 • Випадково розбите дзеркало – до змін. Якщо уламків непарна кількість, слід чекати весілля. Парне число віщує смерть когось із близьких.
 • Впало і розбилось дзеркало – ознака, що вказує на енергетичну атаку, спрямовану на будинок. Можливо, хтось намагається навести порчу. Слід задуматися про взяття магічною захисту.
 • Дитина розбила дзеркало – попередження про можливі небезпеки. Не виключено, що нещодавно зроблений вибір – неправильний. Дитині нічого не загрожує, так як до 7 років вона знаходиться під материнським захистом. Діти, які не знають про погані прикмети, уникають будь-яких негативних наслідків (неведення служить щитом).
 • Розбити чуже дзеркало – знак несумісності людей. Хтось з них свідомо чи ні, але намагається зашкодити іншому.
 • Розбилося дзеркало в машині – висока ймовірність аварії. Як варіант – автомобіль скоро доведеться міняти (не виключено, що в результаті ДТП).
 • Якщо маленьке дзеркало розбилося на дві половини, слід очікувати розлуки з близькою людиною. Розлучення, розлука, переїзд, смерть.
 • Зберігати у себе тріснуте дзеркало – до хвороб, слабкості, нещасть. Пошкодження такого характеру поєднане з проникненням у світ негативних енергій, які можуть бути небезпечні для людей.
 • Дивитись в тріснуте дзеркало – розбивати власну душу на осколки, провокуючи проблеми фізичного та психічного характеру.
 • Наступити на дзеркало так, що воно тріснуло, – поганий знак, що віщує сльози, горе і переживання. Можливі смерті, серйозна хвороба або травма.
 • Хоча традиційно люди очікують усіляких бід від розбитого дзеркала, не можна виключати і звичайну незграбність людини. Випадково упустити можна що завгодно. Рекомендується виробляти власну систему прогнозів. Наприклад, для багатьох розбите дзеркало служить провісником нової роботи, доленосної зустрічі, раптового прибутку. Необхідно уважно спостерігати за подіями свого життя – тоді орієнтуватися в прикметах буде простіше. Але в будь-якому випадку пошкоджене дзеркало обов'язково потрібно утилізувати. Це пов'язано з енергетичною нестабільністю предмета: осколки нездатні забезпечити «особистісну» цілісність речі.

  Як правильно викинути розбите дзеркало: необхідно загорнути в тканину і закопати (викинути). Дивитись в нього не можна.

  Прикмети: дзеркало впало

  Окрема категорія прикмет стосується «поведінки» дзеркала. Коли воно, будучи добре закріпленим, раптово падає, світобудова намагається привернути увагу людини:

 • Якщо дзеркало розбилося або тріснуло при падінні, то трактування те ж, що і раніше: нещастя, небезпеки, зміни. Буває, що предмет належить людині, що знаходиться далеко. У такому разі пошкодження впавшого дзеркала вказує на смерть або серйозну хворобу свого власника.
 • Дзеркало впало, але не розбилося – сприятлива ознака, яка говорить про сильний захист будинку, який не так просто пробити. Турбуватися нема про що.
 • Постійно падаюче дзеркало, якщо навіть залишається цілим, вказує на негарну атмосферу в оселі. Цьому можуть сприяти сімейні сварки, несправедливі покарання дітей, зради і т. д. Рекомендується задуматися про свою поведінку: дзеркало служить точним індикатором енергетичного здоров'я вдома. Варто провести його чистку.
 • Впустити дзеркало і не розбити його – привід бути обережним. Людину намагаються попередити про нерозумну поведінку. Необхідно уважно спостерігати за ситуацією. Впавше, але вціліле дзеркало – в цілому непогана прикмета. Це скоріше попередження, ніж сигнал про небезпеку. Дзеркалом припустимо користуватися далі, попередньо промивши його солоною водою.
 • Де можна і де не можна вішати дзеркало

  У кожному будинку створюються енергетичні коридори і завихрення. Якщо всі предмети розташовані правильно, то в житло не буде потрапляти негатив, і навпаки. Особливу роль у цьому випадку грає дзеркало: на тонкому рівні воно здатне повністю змінити характеристики простору.

  Орієнтуючись на перевірені прикмети, можна вибудувати у себе в будинку оптимальну житлову систему. Правила такі:

 • Не рекомендується вішати дзеркало у коридорі – навпроти вхідних дверей. Подібне розташування провокує витікання позитивної енергії і приваблює небажаних гостей. Дзеркало слід розміщувати збоку від входу так, щоб у ньому відбивалися жилі кімнати: це посприяє накопиченню благ.
 • Хороший варіант – дзеркало на вхідних дверях. Воно буде акумулювати позитив і утримувати його всередині житла. Перевагу краще віддати виробу округлої форми.
 • З акуратністю вішають дзеркало навпроти вікна, оскільки позитивна енергія почне відображатися і покидати приміщення. Єдине виключення – красивий вид з вікна. Якщо у дзеркалі відображається лісовий пейзаж або море, то така «картинка» надасть сприятливий вплив на атмосферу в домі. В інших випадках дзеркальні поверхні повинні перебувати на бічних стінах біля вікон.
 • Не можна вішати дзеркало навпроти ліжка. Причин цьому дві. По-перше, душа сплячого може заблукати і потрапити в задзеркалля. По-друге, якщо в ліжку ночують подружжя або коханці, то незабаром їх чекає розлука. До того ж дзеркало в спальні здатне висмоктувати енергію із відпочиваючої людини: багато хто відчуває себе втомленими після такого сну. Відбивну поверхню завішують на ніч, зводячи нанівець несприятливий вплив.
 • Не слід розміщувати дзеркало в туалеті. На енергетичному рівні вбиральня, призначена для очищення, позбавлення. Наявність у цьому приміщенні дзеркала може спровокувати відхід всього позитивного: радості, щастя, любові.
 • Не вішають дзеркало на кухні навпроти плити, оскільки воно змусить господиню втомлюватися в кілька разів швидше. Згідно з деякими прикметами, для примноження добробуту дзеркало допустимо розміщувати так, щоб у ньому було видно обідній стіл. Але маги попереджають про небезпеку прийняття їжі перед власним відображенням через ризик «проїсти» красу, здоров'я або щастя.
 • Традиційно дзеркало вішають у вітальні – це найкраще місце для нього. Кімната повинна бути доглянутою, прибраною, красиво обставленою. Добре, якщо в дзеркалі відображаються горщики з квітами, статуетки, картини, фотографії з щасливими людьми.
 • Дзеркало в кутку стає порталом в інший світ, бо тут його розташовувати не рекомендується. Потойбічні «гості» здатні доставити масу клопоту. Окремо слід згадати про дзеркала під ліжком або матрацом. Будучи покладеним відбиваючою стороною вниз, воно служить хорошим захистом під час сну. Зокрема, такий спосіб застосовується, якщо немає можливості перемістити своє спальне місце в сприятливу зону будинку.
 • Інші прикмети на дзеркало

  Існує ряд прикмет, які вважаються загальновідомими. На них орієнтуються в своїй поведінці, оскільки ці повір'я зарекомендували себе абсолютно правдивими. Серед них:

  • втрата кишенькового дзеркальця – до збитків, причому не обов'язково матеріального характеру;
  • довго виглядати в очі своєму відображенню – до швидкого старіння;
  • носити маленьке люстерко в кишені – до везіння;
  • заховане в кімнаті хворого дзеркало – до одужання, так як недуга затягнеться в іншу реальність;
  • брудне дзеркало – до проблем в сім'ї;
  • давати своє особисте дзеркальце кому-небудь іншому – до лиха;
  • дзеркало без рами до швидкого руйнування його біополя і появи проблем у будинку;
  • дзеркало, яке «обрізає» ноги або голову, – до неприємностей зі здоров'ям;
  • дзеркало в подарунок – до розлуки;
  • квадратне дзеркальце у жінки – до бід і безлічі «гострих кутів» у житті;
  • подругам разом поглядати в одне дзеркало – до конфлікту з-за чоловіків;
  • не подивитися в дзеркало, повернувшись за забутою річчю, – забрати з собою чорта;
  • незакрите дзеркало в будинку з небіжчиком – ризик для душі померлого залізти в задзеркалля;
  • викинути дзеркало, як звичайну річ, – до неприємностей (сутність, яка живе в світі відображень, може образитися і почати мстити). Позбуваються непотрібних дзеркал або закопуючи, або передаровують їх енергетично сильним людям.

  Всі забобони сходяться в одному – дзеркало має подобатися своєму власникові. Якщо воно завдає найменший дискомфорт, його краще винести з дому. Кожна прикмета про дзеркало – результат багаторічного досвіду. Слід прислухатися до знань поколінь, адже, орієнтуючись на них, можна виключити зі свого життя чимало неприємних моментів.

  Джерело