Народні прикмети про битий посуд: що обіцяє щастя, а що – неприємності

Розбита тарілка, келих, ваза мають різні тлумачення.

У народі кажуть — "розбитий посуд — на щастя". Але мало хто знає, що благополучність цієї прикмети залежить від того, який саме посуд розбився, інформує Ukr.Media.

До чого б'ється посуд в будинку

Трактування прикмети, коли розбивається посуд, найчастіше позначає, що це поганий знак. Якщо в будинку багато битого посуду — це говорить, що там накопичилося багато негативу. Сварки, скандали, злодійство, зрада — появи негативних емоцій впливає на навколишні речі, які б'ються або ламаються без причин.

Якщо часто б'ється скляний посуд — до хвороби родича, розставання з коханим або втрату великої суми грошей.

Предмети посуду

Правильне трактування прикмети залежить від того, який предмет кухонного начиння б'ється.

Тарілка

 • Розбилася об підлогу — приємний знак. Вас чекає прихід несподіваних гостей і веселе застілля.
 • Побилася об стіл або інші меблі — будьте економні і розважливі, найближчим часом є ймовірність необдуманих фінансових вкладень.
 • Розбилася тарілка під столом — скоро доведеться позичити гроші родичу або близькому другу.
 • Випадково розбилася тарілка — передвістя удачі в діловій сфері.
 • Розбили тарілку під час скандалу — образи залишаться невисловленими.
 • Побити тарілку в новорічні свята або на день народження — рік буде вдалим і щасливим.
 • Побилося блюдце — прикмета віщує візит старого друга.

Кухоль

 • Розбився об підлогу — скоро відбудуться несподівані і благополучні події.
 • Побився об стіл або інші меблі — остерігайтеся недоброзичливців і брехливих пліток.
 • Розбилася чашка під столом — провісник можливого злодійства, будьте обережні з грошима.
 • Випадково розбити чашку — до таємного шанувальника, який думає про вас.
 • Побилася дитяча чашка — на дитині пристріт або хтось побажав малюкові недобре.

Ваза

Вважається, що розбита випадково в будинку ваза — це на щастя. Якщо вона зроблена з дорогого матеріалу — прикмета трактується як очікування фінансових удач, якщо ваза проста — чекайте змін в особистому житті.

Якщо впала ваза з квітами — це до везіння, а якщо сама розкололася або тріснула від часу — чекайте сімейного скандалу. Прикмета, якщо ваза б'ється через кота, означає появу любовного зв'язку на стороні. Якщо розколовся кришталь — чекайте швидких новин, хтось навмисно буде вам брехати заради своєї вигоди.

Келих або стакан

Обряд биття скляних келихів молодятами за старовинним повір'ям володіє негативною символікою — прозорість матеріалу символізує чистоту і цнотливість, а розбите на осколки скло віщує швидке розставання пари. Інша прикмета трактує священний весільний ритуал так — якщо повні шампанського келихи розбиті навмисно, значить, шлюб буде щасливий.

За прикметою, розбитий випадково стакан несе удачу його власнику. Наприклад, якщо повний води стакан випадково впустить бізнесмен — його чекає удача в справах про нерухомість. А ось якщо такий же стакан розіб'ється, впавши з рук успішної жінки — їй необхідно бути уважною до чоловіка, інакше з'явиться суперниця.

Важливу роль відіграє місце, де б'ються предмети. Наприклад, якщо посуд розбили в кухні — це віщує «ситий» будинок і хороші зміни в родині. А якщо розбився посуд в спальні — це поганий знак, який означає проблеми зі здоров'ям одного з членів сім'ї. Якщо кухонний предмет б'ється біля дверей будинку — терміново необхідно поставити свічку в церкві, про всю сім'ю хтось погано говорить і бажає домочадцям зла.

Спеціально бити кухонні предмети не можна — це погана прикмета, яка обіцяє винуватцеві фінансову нестабільність і порожні витрати.

Чому не можна зберігати розбитий посуд

Тримати в будинку битий посуд не можна — вважається, що пошкоджене кухонне начиння привертає негатив. Також не можна користуватися надколотим кухонним начинням і їсти з битого посуду — використовуючи його за призначенням, ви залучаєте в будинок бідність і непорозуміння між членами родини.

Що робити з осколками

Незалежно від того, розбилося кухонне начиння на щастя або неприємностей, осколки треба відразу ж зібрати в непотрібну ганчірку і викинути разом з нею. Вважається, що якщо зібрані осколки викинути в ганчірці — разом з ними з дому йде негатив і нещастя.

Джерело