Народні прикмети: чи можна стригтися в неділю?

Постараємося визначити найкращий день для стрижки разом!

Наші предки вірили, що для кожної справи і події є особливий час. Прикмети значною мірою визначали життя людей. Сьогодні велика їх частина забута, а ті, що ми пам'ятаємо, все частіше піддаємо сумнівам. Чи можна стригтися в неділю і які народні повір'я, пов'язані з волоссям, існують для цього дня тижня?

Волосся – це не просто прикраса…

Згідно з біблійною версією, перші люди не мали волосся. До гріхопадіння, голови Адама і Єви були покриті легким пушком, від якого виходило сяйво, подібне німбу. Це сяйво було нічим іншим, як зв'язком з Богом і космосом. Довге волосся на голові з'явилося тільки після гріхопадіння. Але навіть у такому вигляді наші локони зберігають зв'язок з небом, інформує Ukr.Media.

Цю версію підтримують не тільки православні, але і представники багатьох інших конфесій. З волоссям пов'язано багато різних прикмет і забобонів. У багатьох езотеричних практиках волосся людини розглядають як носій її енергії. Нерідко волосся використовується в різноманітних магічних ритуалах. Це означає, що до власного волосся необхідно ставитися з особливою увагою. Спробуємо розібратися, чи можна стригтися в неділю?

Православні прикмети про стрижку

У християнських традиціях сьомий день тижня особливий. Вважається, що неділя призначена для молитов, відпочинку, добрих справ і спілкування з близькими людьми. Наші предки вірили, що працювати в цей день-гріх. Сучасний ритм життя вносить свої корективи в релігію. Представники багатьох професій працюють у вихідні, не виняток – перукарі і модні стилісти.

Якщо звернутися до представників духовенства з питанням: «чи можна стригтися в неділю православним людям?» – можливо, ви навіть отримаєте благословення. За умови, що постригтися в інший день не представляється можливим. Священнослужителі радять своїм парафіянам намагатися не планувати на неділю складних справ і важкої роботи.

Існує і ще одна християнська прикмета, пов'язана зі стрижкою волосся. Деякі люди вірять, що міняти зачіску в неділю не можна, так як високий ризик обірвати свій зв'язок з ангелом-хранителем.

Волосся в неділю стригти – пам'ять і розум зістригати?

Що кажуть народні прикмети: чи можна стригтися в неділю? Православ'я не рекомендує, але й не забороняє стрижку в головний вихідний день. А ось народні прикмети, які не пов'язані з релігією, більш категоричні. У Древній Русі до волосся також ставилися з особливою повагою. Вважалося, що жінці просто непристойно з'явитися в суспільстві з розпущеним волоссям, а ще краще сховати його під головним убором. Зістрижене волосся обов'язково спалювали, іноді так робили і з волоссям, яке випадало під час розчісування.

Сьомий день тижня тоді не вважався святковим та радісним. За віруваннями наших предків, саме в неділю активізовувалися відьми та чаклуни. В цей день не можна було стригти волосся і нігті, а тим більше дозволяти це робити комусь сторонньому. Історики припускають, що після Хрещення Русі ці традиції переплелися з православними.

До наших днів дійшло цікаве прислів'я: «У неділю волосся стригти – розум і пам'ять відстригти». Варто зауважити, що сучасна езотерика також не рекомендує міняти зачіску у вихідні. На думку деяких екстрасенсів і цілителів, стрижка в цей день тижня може відвернути удачу від людини і кардинально змінити її долю.

Шанс для хронічних невдах

Всі народні та церковні прикмети радять утриматися від подібної процедури. Але насправді спробувати має сенс, якщо втрачати нічого. Стрижка у вихідний день здатна кардинально змінити життя. І якщо вас тривалий час переслідують невдачі, можливо, це ваш шанс. Недарма зі зміною зачіски пов'язано безліч позитивних прикмет. Багато людей і сьогодні вірить, що разом з відстриженими кінчиками волосся майстер рятує їх від проблем і негативу в житті. А це означає, що під час «чорної смуги» дуже корисно відвідати перукаря.

Місячний календар для стрижки волосся

Багато сучасних жінок воліють заглядати в місячний календар, перш ніж стригти волосся. І якщо відповідь на питання «Стригтися в неділю можна чи ні?» має скоріше містичний характер, вплив фаз Місяця на земне життя цілком доведено наукою.

У повний Місяць змінювати зачіску слід тим, хто хоче мати блискуче і шовковисте волосся. Сприятливим часом для стрижки є і зростаючий Місяць. Якщо відвідати перукаря в цей період, волосся стане швидше рости. Багато астрологів не рекомендує стригтися на спадаючий Місяць. Якщо ви зневажливо ставитесь до даної рекомендації, можливо, ваші локони стануть відростати дуже повільно.

Між тим, постригтися на спадаючий Місяць можна тим, хто хоче зберегти форму нової стрижки як можна довше. Вважається також, що при цьому волосся може змінити деякі свої властивості, наприклад стати більш слухняними. Існує і ще одне правило, яке підказує, коли можна і не можна стригтися в неділю. У місячному календарі є декілька несприятливих для зміни зачіски днів. Це так звані сатанинські дні Місяця – 9, 15, 23 і 29-а місячна доба. У них стригтися не рекомендується нікому.

Кращий перукар

До вибору перукаря слід ставитися також з особливою увагою. Під час стрижки майстер взаємодіє з енергетичними полями клієнта. Добре, якщо вас стриже людина позитивна і доброзичлива. Є прикмета: «Стригти волосся – змінювати життя», і вона дуже часто працює. Якщо ви хочете набратися мудрості, запишіться на стрижку до майстра, який старший за вас. Людям, що бажають продовжити власну молодість, слід відвідати стиліста молодше себе.

Бажано, щоб майстер був однієї статі з клієнтом. Згідно з давньою прикметою, стиліст-чоловік може «знищити» жінку, яку він стриже. Це правило діє і для протилежної ситуації. Після стрижки обов'язково прислухайтеся до власної інтуїції. Якщо перукар викликав виключно позитивні емоції, обов'язково збережіть його контакти.

Є ще одна важлива прикмета, пов'язана зі стрижкою волосся. Ні за яких обставин не можна стригти самого себе. Така процедура може стати причиною не приємних змін в житті.

Чи можна стригтися в неділю сучасним людям?

Коли і як стригтися – це особиста справа кожного. Ми живемо у вік науки і технічного прогресу, багато наших сучасників не знають народних прикмет і відкидають старовинні традиції. Але є і ті, хто вірить в знання предків. Якщо прикмети для вас важливі, по можливості намагайтеся їм слідувати. Пам'ятайте і про те, що, навіть роблячи щось «неправильне» з точки зору релігії або інших переконань, ви завжди можете привернути удачу своїм наступним вчинком. Якщо ж ви не вірите в прикмети, стригтися можна в будь-який день. Не забувайте про те, що будь-які правила діють тільки при безумовній в них вірі.

Що робити, якщо ви невдало підстриглися в неділю?

Нерідко до народних цілителів та екстрасенсів звертаються люди зі скаргами на хронічне невезіння в житті. Деколи чорна смуга починається після якихось змін, наприклад, переїзду або стрижки. Що робити, якщо ваші справи погіршилися після того, як ви відвідали перукаря в неділю?

Насамперед постарайтеся заспокоїтися і тверезо оцінити кількість і ступінь невдач. Якщо їх кількість дійсно здається вам містичною, необхідно виправити ситуацію. Найпростіший для цього спосіб – постригтися ще раз, на цей раз в інший день. Навіть якщо ваше волосся дуже коротке, ви завжди можете його підрівняти або поправити тільки чубок.

Зачекайте кілька тижнів після повторної стрижки. Якщо змін не сталося, зверніться за професійною допомогою.

Джерело