Народився в Росії, виводив війська з Дебальцевого, керував обороною Києва – хто такий Сирський – Суспільство

Народився в Росії, виводив війська з Дебальцевого, керував обороною Києва – хто такий Сирський - Суспільство

Фото: t.me/landforcesofukraine

У вечірньому зверненні до українців Володимир Зеленський повідомив, що генерал-полковник Олександр Сирський став новим головнокомандувачем ЗСУ. Він відомий насамперед успішною обороною Києва та операціями на Харківщині. Незважаючи на те, що Сирський народився на території сучасної РФ, більшу частину свого життя він присвятив українській армії та брав активну участь у відображенні російської агресії ще з часів проведення АТО на сході. Про це свідчить відкрита інформация з біографії Сирського, про що пише Вікіпедія и Энциклопедія сучасної України.

Сирський народився 1965 року в селі Новинки Володимирської області Російської Радянської республіки. Першу військову освіту він здобув у Московському загальновійськовому командному училищі. Потім навчався в Академії Збройних Сил України (оперативно-тактичний рівень) та Національному університеті оборони (оперативно-стратегічний рівень). Закінчив учбові заклади з відзнакою.

Військова кар’єра

Кар’єру на військовій службі Сирський почав ще 1986 року командиром мотострілецького взводу. З того часу Сирський пройшов усі щаблі військової кар’єри командувача – від командира взводу до заступника начальника Генштабу ЗСУ:

З 1993 року командував мотострілковим батальйоном 6-ї дивізії Нацгвардії в Чугуєві, після 2000-х Сирський командував 72-ю механізованою дивізією в місті Біла Церква. 2009 – отримав звання генерал-майора; 2013 – був заступником начальника Головного командного центру ЗСУ. Відповідав за співпрацю з НАТО, брав активну участь у питаннях реформ в армії та приведенні військ до відповідностей зі стандартами Альянсу. З 2014 року – брав участь в Антитерористичній операції. 2016 – очолив Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ, отримав звання генерал-лейтенанта. З 2017 року став командувачем Антитерористичної операції на сході. 2019 – призначений командувачем Об’єднаних сил на території проведення військової операції на сході України, а з серпня цього ж року став командувачем Сухопутних військ ЗСУ. 2020 – отримав звання генерал-полковника.

Війна з Росією

Під час проведення АТО Сирський брав участь в операціях під Дебальцевим, в Вуглегірську, селах Рідкодуб та Логвинове. Він брав участь у відведенні українських військ з оточення у Дебальцевому. Під його командуванням на той момент перебувало близько 4,5 тис. військових, їм протистояли майже 20 тис. російських окупантів. Сформований Сирським “Барс” прикривав вихід ЗСУ з міста у лютому 2015 року. За бої на Дебальцівському плацдармі Сирського нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

З перших днів повномасштабної агресії РФ Олександр Сирський очолив оборону Києва. Він неодноразово говорив, що захистити столицю вдалося завдяки ретельному плануванню. За успішну оборону Києва Олександра Сирського було нагороджено орденом Богдана Хмельницького II ступеня, а 5 квітня 2022 року відзначено званням Героя України.

Після того, як столицю вдалося відбити і відкинути ворожі війська з регіону, Сирський став командувачем Східного угрупування військ ОСУВ “Хортиця”, що відповідає за ділянку фронту на Харківському, Ізюмському, Лиманському, Лисичанському, Курахівському, Куп’янському, Бахмутському, Авдіївському та Угледарському.

Саме Сирський спланував контрнаступну операцію на Харківщині восени 2022 року. Тоді російську армію вдалося застати зненацька, адже загарбники чекали на удар на Херсонському напрямку. Завдяки фактору несподіванки, лише першого дня ЗСУ просунулися на 18 км. Крім того, Силам оборони вдалося захопити велику кількість російської техніки.

Після успіху на Харківщині Сирський командував однією із найскладніших операцій – на Бахмутському напрямку. Під його керівництвом ЗСУ довго утримували території, завдаючи росіянам величезних втрат у техніці та живій силі.

Зараз генерал-полковник регулярно відвідує позиції українських військ на найгарячіших напрямках фронту – під Авдіївкою, Куп’янськом та на околицях Бахмута.

У травні 2023 року російська влада оголосила у розшук головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та командувача Сухопутними військами Олександра Сирського. Їхні дані розмістили на сайті міністерства внутрішніх справ Росії.

Джерело