Над Україною вночі було видно дивне сяйво – це був спалах від другого ступеня носія SpaceX Falcon 9 – Суспільство

Над Україною вночі було видно дивне сяйво – це був спалах від другого ступеня носія SpaceX Falcon 9 - Суспільство

Фото: twitter.com/theACentauri

Пізно ввечері 2 травня над деякими регіонами України було помічено незвичайний білий спалах. Його бачили в північних областях, зокрема на Чернігівщині та Києві. Багато хто вирішив, що це НЛО або північне сяйво, проєкт же з вивчення космонавтики стверджує, що це  другий ступінь носія Falcon 9.

– Знову таємничі об’єкти в українському небі! Над деякими регіонами країни можна було побачити другий ступінь носія Falcon 9, що запустив два супутники WorldView Legion, – повідомляє в соцмережі TheAlphaCentauri.net.

Вони пояснили своє ствердження тим, що чрез сервіс @flightclubio можна подивитись траєкторію запуску. У ньому видно, що приблизно о 22:50 за київським часом другий ступінь Falcon 9 знаходився саме там, де цей об’єкт спостерігали на небі – на північному заході.

TheAlphaCentauri.net (Alpha Centauri) – науково-популярний проєкт, сайт та ютуб-канал, присвячений популяризації космонавтики, астрономії та дослідженню космосу загалом.

 У лютому на Землю впав супутник ERS-2, який був запущений Європейською космічною агенцією ще 30 років тому. Він ERS-2 згорів у атмосфері над північною частиною Тихого океану, за координатами 37°24’00.0″N 151°54’00.0″W.  1 грудня Південна Корея запустила свій перший військовий супутник-шпигун. Цей крок є відповіддю Сеула на запуск КНДР “супутника-шпигуна” у листопаді 2023 року. 
Джерело