На Закарпатті квітне рідкісне в Україні дерево скоруша – Суспільство

На Закарпатті квітне рідкісне в Україні дерево скоруша - Суспільство

Фото: facebook.com/mukachevo.rada

На Закарпатті у селах Мукачівської громади квітне рідкісне в Україні дерево скоруша (горобина домашня). Про це повідомила у фейсбуці Мукачівська міська рада.

– Скоруша – це стародавній плодовий вид роду горобина. Це багаторічне, повільноростуче та потужно розвинене листопадове дерево заввишки 15-18 метрів і шириною крони до 22 метрів. В Україні воно є рідкісне, – розповіли у міськраді.

До 10-12 дерев росте під лісовим масивом Гат біля сіл Завидово, Доробратово, Арданово та Негрово. До восьми екземплярів, що плодоносять, є в приватних господарствах в селі Доробратово. Також скоруші ростуть в селі Великі Лази Ужгородського району.

Цінність плодів скоруші на півдні Європи відома з давніх часів. Їх вживають як десерти, використовують в кулінарії, рекомендують при захворюваннях травної системи  як ефективний  регулятор травлення. Високий вміст мінеральних солей і амінокислот робить їх корисною для всіх вікових груп, особливо для підлітків і людей похилого віку, а також ослаблених хворобами для зміцнення імунітету.

Сакура-тур по Україні: в Ужгороді й Львові є алеї сакур, а Мукачево – все у квітах. На Одещині зацвіла 350-річна груша, яку вважають найстарішою в Україні. 2012 року дерево визнали ботанічним пам’ятником природи місцевого значення.
Джерело