На Україну насувається потужна пилова буря із Сахари – Суспільство

На Україну насувається потужна пилова буря із Сахари - Суспільство

На Україну насувається пилова буря із Сахари. Уже найближчими годинами пил із найдрібнішими частинками піску накриє західну частину країни, а завтра, 1 квітня, вся Україна опиниться у владі стихії. Про це повідомляє Метеорологічна станція Бориспіль.

Метеорологи попереджають про небезпеку. Зазначають, що якість повітря суттєво погіршиться.

– В Україну прибуває пил із Сахари. У суботу, 30 березня пилом накрило Прикарпаття, а ось 1 квітня така ситуація буде по всій Україні, – наголосили експерти.

Також зазначили, що небо буде дуже тьмяним. Цікаво, що при цьому очікується аномальне тепло до +25 градусів.

Пилова буря – атмосферне явище у вигляді перенесення куряви (великих кількостей пилу, часток ґрунту, піщинок) вітром із земної поверхні в шарі висотою кілька метрів із помітним погіршенням горизонтальної видимості (зазвичай на рівні 2 м вона становить від 1 до 9 км, але в ряді випадків може знижуватися до декількох сотень і навіть до кількох десятків метрів). Під час цього спостерігається підйом пилу (піску) в повітря і одночасно осідання пилу на великій території. Залежно від кольору ґрунту в даному регіоні, віддалені предмети набувають сіруватого, жовтуватого або червонуватого відтінку. Виникає зазвичай за сухої поверхні ґрунту й швидкості вітру 10 м/с і більше. Поширені в пустелях, напівпустелях, в орних степах, де дмуть сильні вітри.

В Україні цими вихідними переважатиме тепла та сонячна погода, температура повітря підніметься до +25 градусів. 

 

Джерело