На відновлення енергопостачання Харкова піде один-два тижні – “Укренерго” – Суспільство

На відновлення енергопостачання Харкова піде один-два тижні - "Укренерго" - Суспільство

Точні терміни повного відновлення енергопостачання Харкова, яке було порушене в результаті ворожої атаки в ніч на 22 березня, гарантувати складно, заявив на брифінгу голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

– Усе ще важко гарантувати якісь конкретні терміни. Ми говоримо орієнтовно про період сім – десять днів, можливо, до двох тижнів, коли енергетики зможуть відновити в повному обсязі нормальне енергопостачання міста. Це, звісно, за умови, що не буде нових масштабних руйнувань, – сказав Кудрицький.

Він також зазначив, що руйнування були б мінімум вдвічі більшими, якби не певні інженерні рішення, які прийняли для захисту критичних елементів на енергооб’єктах. Система комплексного захисту буде нарощуватись і далі.

Окрім того, Володимир Кудрицький сказав, що пори масштаб руйнувань, енергетикам уже вдалося забезпечити енергопостачання критичної інфраструктури й подачу електроенергії за графіком побутовим споживачам. Пом’якшити графіки відключень, можливо, вдасться на вихідних. Така можливість може з’явитись завдяки зниженню споживання через значне потепління, що прогнозується у суботу-неділю.

У ніч на 22 березня енергетична інфраструктура Харківської області зазнала наймасованішої ракетної атаки з боку РФ від початку повномасштабного вторгнення. Місто також тимчасово залишилося без води та не працювали телефони ДСНС.  ніч на 22 березня РФ здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України останнім часом. Внаслідок ударів по енергосистемі аварійні відключення світла зафіксували у семи областях.
Джерело