На Сумщині засуджено учасника катування та утоплення людини, – прокуратура | Кримінальні новини

Глухівським відділом Шосткинської окружної прокуратури підтримано публічне обвинувачення стосовно 38-річного чоловіка, який разом з трьома спільниками катували знайомого та позбавили життя, скинувши у воду.

Обвинувачений визнав свою провину, запевняв, що розкаюється. За вироком суду 8 січня 2024 року його засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Мова йде про подію, що сталась 23 жовтня 2021 року в смт Есмань Шосткинського району. До місцевого жителя прийшло четверо знайомих, серед яких був один малолітній, іще один – неповнолітній.

Під час спільного вживання алкоголю між власником оселі та присутніми виникла словесна суперечка через кошти, які він нібито винен одному з них. Господаря спочатку сильно побили, після чого тривалий час катували, вимагаючи, щоб він написав розписку про передачу нападникам право розпоряджатись мопедом. Потерпілий відмовився, після чого йому знову почали наносити удари, від яких він втратив свідомість.

Далі нападники забрали з будинку всі цінні речі, потерпілого поклали в багажник та упродовж декількох годин возили спочатку до лісосмуги, а потім на кладовище. Чоловіка діставали з багажника та, погрожуючи вбивством, примушували повернути кошти. А коли потерпілий вже не міг говорити, його відвезли до ставу та скинули у воду. Відповідно до висновку медиків, смерть 43-річного чоловіка настала внаслідок механічної асфіксії, зумовленої утопленням у воді.

Стосовно другого спільника засудженого, якому на момент вчинення злочину було 17 років, триває судовий розгляд. До третього спільника, якому було лише 13 років і він не досяг віку, з якого передбачена кримінальна відповідальність, застосовано примусові заходи виховного характеру. Стосовно четвертого спільника кримінальне провадження закрите у зв’язку з його смертю.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури