На станцію “Академік Вернадський” прибула 29-та експедиція українських дослідників – Суспільство

На станцію "Академік Вернадський" прибула 29-та експедиція українських дослідників - Суспільство

Фото: facebook.com/AntarcticCenter/

На станції “Академік Вернадський” почалася перезмінка українських експедицій. У ніч на 21 березня судно “Ноосфера” доставило на станцію 29-ту українську антарктичну експедицію, яка має замінити попередню команду дослідників, розповіли співробітники Національного антарктичного наукового центру.

– Найближчими днями триватиме розвантаження криголама. Полярники мають переправити на берег 50 тонн вантажів та 140 тонн палива, які необхідні для наступного року зимового періоду. Оскільки через рельєф дна “Ноосфера” не може підійти до причалів станції, все це перевозитимуть на моторних човнах від протоки Пенола, де зупинилося судно, до острова Галіндез, де розташований “Вернадський”, – розповіли полярники.

У центрі зазначають, що доки український корабель прямував до станції, учасники сезонного загону вже почали проводити заплановані дослідження з біології, геології та геофізики. Їм вдалося відібрати перші зразки фітопланктону для міжнародного проєкту з вивчення можливого розповсюдження силіконів в Антарктиці.

“Ноосфера” з 29-ю УАЕ на борту вирушила з порту Пунта-Аренас до Антарктики 15 березня. Дослідники змогли дістатися до крижаного континенту менш як за тиждень. На початку березня полярники, які працюють на станції “Академік Вернадський”, вперше задокументували зустріч із фінвалом, який заплив у води неподалік станції. Цей вид кита – другий за величиною на планеті. Його довжина може досягати 26 метрів, а вага – 75 тонн.
Джерело