На Полтавщині чоловікові дали два роки умовне за ухилення від повісток – Суспільство

На Полтавщині чоловікові дали два роки умовне за ухилення від повісток - Суспільство

На Полтавщині чоловік отримав 18 повісток, 16 разів був у ТЦК, але почав ігнорувати запрошення до військкомату, що притягло його до відповідальності. Про це пише ТСН.

У червні 2023 року чоловіка визнали придатним до військової служби. У листопаді того ж року йому було видано дві повістки, але він ухилився від мобілізації. На суді підсудний заявив, що фактично кількість повісток була більшою — з червня по листопад 2023 року він отримав 18 повісток. 

Чоловік також стверджував, що його особисто 16 разів доставляв до військової частини підполковник. Полтавець висловлював думку, що у Територіальному військовому комісаріаті панує хаос. Він зазначив, що у його військовому квитку, який зберігається в архіві ТЦК, відсутня повна інформація про його облік, а співробітники постійно вносять зміни до дат, замість актуалізувати дані. Саме через це останні два рази він не з’явився у військкомат.

Суд визнав його винним за статтею 336 Кримінального кодексу України та виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі, проте цей термін було замінено на 2 роки випробувального терміну.

У Хмельницькій області чоловіка засудили до трьох років ув’язнення за спробу ухилення від мобілізації через приєднання до церкви “Свідки Єгови. Секретар РНБО Олексій Данилов повідомив, що Україна не має можливості примусово повернути своїх громадян, які перебувають за кордоном і визнані біженцями.
Джерело