На Одещині двоє чоловіків затримані за злочинний бізнес з переправлення ухилянтів через кордон | Кримінальні новини

Правоохоронці ліквідували канал незаконного переправлення осіб через державний кордон України, який забезпечували двоє жителів Болградського району 40 та 50 років.

Встановлено, що зловмисники в інтернеті та серед свого оточення підшукують «клієнтів», які прагнуть уникнути призову й втекти з країни. Вони пропонували ухилянтам послуги «поводирів» до Молдови, а точніше за 3 500 доларів обіцяли провести їх до сусідньої країни вночі, пішки, польовими дорогами, поза пунктами пропуску. 

Головним у цій схемі був молодший за віком зловмисник, відносно якого в суді вже знаходяться матеріали іншого кримінального провадження з обвинувачення у скоєнні аналогічного злочину, старший – виконував роль пособника.

Вжитими заходами правоохоронці припинили протиправні дії болградців, коли ті намагалися переправити за кордон кількох військовозобов’язаних чоловіків і отримали за свої послуги 7 000 доларів. 

Зібравши достатньо доказів, слідчі поліції повідомили фігурантам про підозру. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. 

Підозрюваних слідчі затримали в процесуальному порядку. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

Слідство триває. Також правоохоронці  встановлюватимуть інших осіб, які можуть бути причетні до злочинної схеми.

За матеріалами поліції Одеської області