На Львівщині знесли останню пам’ятку радянського часу – Суспільство

На Львівщині знесли останню пам'ятку радянського часу - Суспільство

Фото: lviv.media

На Львівщині завершився процес демонтажу радянських пам’яток і монументів, що стало першим випадком такої масштабної декомунізації в країні. Про це повідомили представники lviv.media Львівської обласної військової адміністрації під час брифінгу.

– Ці пам’ятники мали ідеологічну основу, оскільки вихваляли чужих героїв. Козицький висловив задоволення тим, що їм удалося здійснити те, що не вдалося їхнім предкам на початку періоду незалежності, – розповів перший заступник начальника ЛОВА Андрій Годік.

У січні 2023 року було проведено первинний аналіз з метою визначення пам’яток, що підлягають демонтажу у Львівській області. На етапі інвентаризації виявили 183 об’єкти, які потребують видалення. Однак після більш детального вивчення ситуації стало зрозуміло, що їхня кількість була навіть більшою.

Інвентаризація перед початком робіт була неповною, оскільки у різних громадах часто приховувалась реальна кількість радянських пам’яток.

Загалом у Львівській області було проведено демонтаж 312 пам’яток, пов’язаних із комунізмом. Більше половини з них, а саме понад 150, являли собою пам’ятники, присвячені радянським воїнам, і їхнє видалення викликало найбільші труднощі.

23 грудня у Києві комунальники демонтували символ більшовицької тиранії – пам’ятник учасникам «січневого збройного повстання 1918 року». 16 грудня у столиці демонтували пам’ятник героїчному екіпажу бронепоїзда “Таращанець”.
Джерело