На Київщині двох патрульних поліції підозрюють у систематичному вимаганні грошей у водіїв | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом правоохоронцям та їх спільнику за фактами вимагання та одержання неправомірної вигоди.

За даними слідства, інспектор відділу реагування патрульної поліції одного з райвідділів поліції в Дніпропетровській області створив організовану групу, до якої залучив колегу по службі та колишнього працівника органів МВС.

Підозрювані з липня по листопад 2023 року систематичні отримували побори з водіїв транспортних засобів.

Вони зупиняли автомобілі на блокпостах та ретельно обирали осіб, на яких можна нажитися.

Зазвичай їх «жертвами» ставали військовослужбовці, водії таксі, державні службовці та особи, для яких притягнення до адмінвідповідальності може мати негативні наслідки у подальшій професійній діяльності.

Кермувальникам пропонували пройти тест на стан сп’яніння. Разом з тим патрульні використовували драгер, що не перебував на балансі поліції та завжди показував перевищення допустимої норми.

Надалі правоохоронці за хабар пропонували водіям уникнути складання адміністративного протоколу.

Гроші брали безпосередньо в службових автомобілях та приміщеннях, або вимагали перевести на банківський рахунок експравоохоронця. Він підтверджував надходження коштів, знімав готівку та передавав її для подальшого розподілення між всіма учасниками групи.

Одного з поліцейських викрили та затримали в листопаді минулого року під час одержання чергового хабара. У ході розслідування здобуто достатньо доказів для оголошення підозри іншим фігурантам.

Загалом у ході слідства задокументовано 17 фактів вимагання та одержання неправомірної вигоди підозрюваними.

За клопотанням прокуратури особам обрано запобіжні заходи. Їх взято під варту у залі суду.

За матеріалами Київської обласної прокуратури