На Київщині через теплу погоду прокинувся бабак Вікентій – Суспільство

На Київщині через теплу погоду прокинувся бабак Вікентій  - Суспільство

Фото: Суспильне

У звіринці “12 місяців” біля Києва раніше, ніж звичайно, прокинувся бабак Вікентій. Близько двох тижнів тому він вийшов зі свого будиночка і почав прогулюватися вольєром, хоча зазвичай звірята виходять зі сплячки тільки в березні. Про це пише Суспільне.

– Вони іноді прокидаються раніше. У них є відчуття, чи час прокидатися. Вони відчувають це за температурою та іншими ознаками, яких ми, люди, не відчуваємо. Але будити їх і питати, буде чи не буде рання весна, це трохи негуманно. Тому ми не будимо, – зазначає директор зоопарку Михайло Пінчук.

Співробітники зоопарку кажуть, що тварина може прокинутися раніше, якщо середньодобова температура перевищує нуль градусів та йде на підвищення. Однак цілком імовірно, що бабак може повернутися в сплячку, якщо похолодає. При цьому фахівці звіринця запевняють, що на здоров’я Вікентія передчасне  пробудження не вплине. Він має достатній жировий запас і він міг би ще місяць спати, каже працівник зоопарку, але й до неспання зможе пристосуватися.

Сурок Тимка, головний український прогнозист, традиційно 2 лютого прокидається на біостанції Харківського університету у селищі Гайдари. За його поведінкою робиться метеорологічний прогноз. День Сурка – одне з найдавніших свят у США та Канаді. За традицією, 2 лютого треба спостерігати за бабаком. За його поведінкою судять про близькість настання весни: якщо день похмурий, баба не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору – отже зима скоро закінчиться і буде рання весна. Якщо ж день сонячний, баба бачить свою тінь і, лякаючись, забирається назад у нору – чекає ще шість тижнів зими.
Джерело