На Хмельниччині лікарі трансплантували органи загиблої жінки – Суспільство

На Хмельниччині лікарі трансплантували органи загиблої жінки  - Суспільство

Фото: suspilne.media

У Шепетівці лікарі визначили клінічно мертвою 52-річну жінку. Її близькі погодились на донорство. Серце, печінка та дві нирки були використані для трансплантації чотирьом пацієнтам у Києві та Львові. Про це розповів Суспільне завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Шепетівської багатопрофільної лікарні Валерій Сивоконюк.

8 березня жінка впала з велосипеда та отримала черепно-мозкову травму, команда нейрохірургів провела операцію, проте травма завдала серйозної шкоди головному мозку пацієнтки.

Лікар Валерій Сивоконюк повідомив, що приїхала команда трансплантологів із Києва та Львова для вилучення органів. Серце було відправлене до Інституту серця до Києва, де за кілька годин його успішно пересадили молодій людині. Печінку та дві нирки було взято львівською бригадою лікарів та також успішно пересаджено молодим людям. Усі операції було проведено вчасно.

3 жовтня в Україні вперше провели спліт-трансплантацію печінки, пересадивши органи дитині та дорослій. Львівські лікарі також пересадили нирки та серце. Донором став 15-річний юнак, рятуючи п’ять життів, включаючи трьох дітей. Батьки ухвалили рішення про донорство, що дало шанс на життя багатьом. 14 вересня однорічній дитині із синдромом Гурлера – тяжке захворювання обміну речовин пересадили кістковий мозок. Донором став 26-річний американець. 23 квітня журналісти Коротко про писали про те, що люди можуть стояти роками на чергу трансплантації та й що одна посмертна людина може врятувати багато інших життів.
Джерело