На Херсонщині депутата райради від «ОПЗЖ» засуджено за колабораціонізм, – прокуратура | Кримінальні новини

За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної та Генічеської окружної прокуратур визнано винним у колабораціонізмі депутата Генічеської районної ради від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ». 

Йому судом призначено покарання – 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також його позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування або органах, що надають публічні послуги на строк 15 років.

Доведено, що обвинувачений у липні 2022 року обійняв посаду так званого «голови Новотроїцької військово-цивільної адміністрації Херсонської області». Про це особисто заявив на зборах з працівниками закладів освіти у захопленій будівлі місцевої адміністрації.

У взаємодії з представниками окупаційної влади держави-агресора чоловік виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, здійснював загальне керівництво закладами освіти, культури, охорони здоров’я.

Також засуджений неодноразово брав участь у пропагандистських заходах, організованих на підтримку дій країни-агресора та окупаційної влади.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури