На Донеччині повідомлено про підозру злочинцю, який ошукував людей просто з камери колонії | Кримінальні новини

За процесуального керівництва Краматорської окружної прокуратури громадянину повідомлено про підозру у вчиненні шахрайства шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

За даними слідства, з травня по грудень 2023 року чоловік, перебуваючи в ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)», винайшов схему з виманювання у людей грошових коштів.

Для цього він поширював «фішингові» посилання на сайтах і месенджерах «Viber» та «Telegram» із закликом оформлення грошової допомоги від державних програм, благодійних фондів й інших організацій. Зокрема, вони стосувались внутрішньо переміщених осіб. Після того, як потерпілі переходили на фейкові сайти з «анкетою», вони вказували номери банківських карток, строки дії, CVV-коди, підтверджували дворівневу автентифікацію. Також надавали логіни і паролі до веб-банкінгу.

Використовуючи отримані від довірливих громадян фінансові дані, «підприємець» за допомогою мобільних телефонів викрадав усі кошти, що зберігалися на картках. «Виручку» він витрачав на власні потреби.

За такою «схемою» лише в Краматорському районі чоловік ошукав 8 громадян на загальну суму понад 100 тис. грн.

За матеріалами Кіровоградської обласної прокуратури