На Донеччині оголосили евакуацію з двох громад – Суспільство

На Донеччині оголосили евакуацію з двох громад - Суспільство

Фото: KP.UA

Координаційний штаб ухвалив рішення про примусову евакуацію людей із сіл Мар’їнської та Очеретинської громад Донецької області. Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін під час засідання Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.

За його словами, учасники засідання, що відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, зосередили увагу на кількості евакуйованого населення, обговорили стан евакуаційних маршрутів та грошові виплати переселенцям.

– Ухвалили рішення стосовно примусової евакуації з сіл Мар’їнської ТГ (Антонівка, Іллінка, Зоряне, Олександропіль, Желанне Друге) та Очеретинської ТГ (Межове, Восход, Новоселівка Перша та Желанне), – поінформував очільник області.

Він вкотре нагадав, що на території всієї області оголошено обов’язкову евакуацію. А з прифронтових громад – примусову.

– Наполягаю, що жителі області, особливо сім’ї з дітьми та особи з вадами здоров’я, мають евакуюватися до більш безпечних регіонів України. У цьому напрямку співпрацюємо з міжнародними партнерами та дружніми організаціями, – заявив Філашкін.

З 26 лютого 2022 року по січень 2024 року з території Донецької області евакуювали близько 1 млн 357 тис осіб. Із них 163 520 дітей та близько 42 650 осіб з інвалідністю. На теперішній час на території області залишаються близько 524 тис. осіб.

З огляду на ситуацію з безпекою з Кондрашівської та Курилівської громад Куп’янського району Харківщини оголосили обов’язкову евакуацію. Нині там перебувають 3043 особи, з них 279 – діти.

Джерело