На 62-му році життя помер музикант культових Scorpions Джеймс Коттак

Джеймс Коттак: якою була життєва дорога колишнього учасника легендарних Scorpions, з якими він створив шість музичних альбомів.

Як стало відомо, помер екс-барабанщик культового рок-гурту Scorpions Джеймс Коттак. Музиканту було 61 рік. Саму ж новину журналістам розповіла його донька Тобі. Так, дівчина зізналася, що у її батька зупинилося серце. Але що могло стати причиною такої раптової смерті артиста і яким був його життєвий шлях?

Джеймс Коттак

9 січня 2024 року зупинилося серце у музиканта, барабанщика, гітариста та співака Джеймса Коттака. Артисту було 61 рік. Найбільше він запам'ятався глядачам та шанувальникам рок-музики як учасник культового гурту Scorpions. Разом із ними чоловік грав упродовж 20 років. З 1996-го по 2016 рік він встиг виступити на сотнях концертів та взяти участь у записі шести музичних альбомів рок-гурту, інформує Ukr.Media.

«Дуже сумні новини. Наш дорогий друг та барабанщик протягом 20 років Джеймс Коттак помер у віці 61 року. Джеймс був чудовою людиною, великим музикантом і люблячим сім'янином. Він був нашим братом. Нам його по-справжньому не вистачатиме. Rock'n Roll Forever RIP James», — написали Scorpions на своєму офіційному сайті, вшанувавши пам'ять колеги.

Але музичний шлях Коттака почався ще в середині вісімдесятих, коли майбутньому рокеру ледве виповнилося 25 років. Так, у ті роки він взяв участь у записі одразу двох альбомів рок-гурту Kingdom Come. Джеймс виступав як барабанщик. А вже незабаром йому вдалося попрацювати над одним музичним альбомом і з Майклом Лі Фіркінсом.

Творчість та залежність

Надалі були спільні виступи з LA Blues Authority, Michael Schenker Group, Cage, Black Sheep. Не забував музикант і роботи над власним проєктом Kottak. А з 1996 року Джеймс замінив Германа Раребелла, який залишив Scorpions.

Попри творчий успіх, Коттак страждав на залежність від міцних. Що вже казати, у 2014 році він навіть встряг у колотнечу через зеленого змія. Сталося це в аеропорту Дубая, де музиканта заарештували за хуліганську поведінку. Артисту довелося не лише сплатити штраф у розмірі п'ятсот доларів, а й навіть відбути тюремний термін тривалістю один місяць.

Коли ж у 2016 році Коттак залишив Scorpions, шанувальники вважали, що підставою для цього могла бути саме залежність барабанщика. Проте в офіційній заяві згадувалися лише проблеми зі здоров'ям. А 9 січня 2023 року чоловік помер у рідному місті Луїсвіллі, штат Кентуккі. Причиною стала зупинка серця. Світла пам'ять.

Джерело