МЗС України привітало нові санкції Держдепу проти росії за використання хімзброї

Міністерство закордонних справ України вітає рішення США про запровадження обмежувальних заходів проти російської федерації, пов’язаних із розв’язанням державою-агресором широкомасштабної війни проти України та застосуванням хімічної зброї.

Про це йдеться у коментарі МЗС України.

Зовнішньополітичне відомство висловлює вдячність американській стороні за те, що, за результатами плідної співпраці з Україною, передані українською стороною свідчення систематичного застосування рф хлорпікрину в порушення Конвенції про заборону хімічної зброї знайшли своє закономірне відображення на рівні офіційних заяв державних органів Сполучених Штатів Америки.

У відомстві зауважують, що рф продовжує скоювати злочини на території України, пов’язані із застосуванням хлорпікрину та спеціальних боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами, проти військовослужбовців Сил безпеки і оборони України.

Велика кількість боєприпасів, що були застосовані – це ручні газові гранати різного типу, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання як засоби ведення війни відповідно до пункту 5 статті І Конвенції про заборону хімічної зброї.

Однак, попри реакцію міжнародної спільноти, держава-агресор продовжує нехтувати та порушувати норми міжнародного права. У МЗС запевнили, що компетентні органи України вживають усіх необхідних заходів, зокрема в рамках досудових розслідувань у кримінальних провадженнях, з метою притягнення винних осіб рф до відповідальності.

«Маховик правосуддя працює. Жодна країна та посадова особа не матимуть імунітету від відповідальності за скоєні злочини. росія обов’язково буде притягнута до відповідальності, а винні особи постануть перед справедливим міжнародним судом», — заявили в МЗС.

Як повідомляла АрміяInform, США ввели нові санкції проти росії за застосування хімічної зброї проти України.

Джерело