МЗС Британії змінило рекомендації для подорожей до чотирьох областей України – Суспільство

МЗС Британії змінило рекомендації для подорожей до чотирьох областей України - Суспільство

Фото: gov.uk

Міністерство закордонних справ Великої Британії змінило офіційні рекомендації для своїх громадян щодо подорожей в Україну. Тепер, у випадку необхідності, можна відвідувати чотири західні області країни. Про це йдеться на сайті британського уряду.

Досі МЗС Британії взагалі не рекомендувало їздити до України за будь-яких обставин. Від 22 січня відомство рекомендує утриматися від усіх поїздок до України, окрім необхідних, до Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей, у зв’язку з чим ті змінили червоний колір на жовтий.

Водночас зовнішньополітичне відомство Британії продовжує рекомендувати утриматися від усіх поїздок до решти областей України. Туристична страховка може бути анульована, якщо хтось вирішить подорожувати попри рекомендації МЗС. Консульська підтримка також обмежена в тих випадках, коли відомство не рекомендує подорожувати. Оскільки існує постійний ризик заподіяння шкоди британським громадянам внаслідок російських атак по всій території України, у тому числі від ракет і безпілотників, які вражають ненавмисні цілі, або від уламків.

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак підписали угоду про гарантії безпеки. Цей документ, перший у сфері угод про безпеку, є результатом домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами “Великої сімки” та іншими країнами, що приєдналися. У Великій Британії з нагоди Tankfest-2024 відреставрують винищувач танків FV4005 часів холодної війни, який так і не надійшов на озброєння. 
Джерело