Мобілізовані засуджені служитимуть у штурмових підрозділах, – Малюська – Суспільство

Мобілізовані засуджені служитимуть у штурмових підрозділах, - Малюська - Суспільство

Фото: facebook.com/profile.php?id=100011121947008

Українські засуджені, яких мобілізували за їхньою згодою, служитимуть у штурмових підрозділах. На сьогодні лави ЗСУ вже поповнили близько 600 таких бійців, розповів міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі телемарафону.

– Станом на сьогодні це будуть штурмові підрозділи. Це будуть підрозділи, які наразі складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Тобто, це монолітні підрозділи без змішування з іншими військовослужбовцями, – зазначив Малюська.

В Україні вже понад 600 ув’язнених вийшли з в’язниць та приєдналися до Збройних сил у рамках мобілізації. За словами міністра, засуджені, яких мобілізували, поки що не беруть участь у бойових діях. Вони проходять підготовку. При цьому глава Мін’юсту припустив, що у майбутньому засуджених можуть змішувати зі звичайними військовослужбовцями.

Президент Володимир Зеленський 17 травня підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув’язнених добровільно мобілізуватися до лав ЗСУ. Документ передбачає можливість для ув’язнених вийти на волю за умовно-достроковим звільненням за рішенням суду для військової служби за контрактом. Такою можливістю можуть скористатися лише ті, кому присудили обмеження чи позбавлення волі за неважкими статтями. Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що на сьогоднішній день загальний ресурс ув’язнених, які потенційно можуть мобілізуватися до Сил оборони України, становить 15-20 тисяч осіб. Він зазначив, що ув’язнених зможуть мобілізувати після рішення суду щодо умовно-дострокового звільнення від покарання.

 

Джерело