Мобілізація перших жінок у Києві: спростували черговий фейк російської пропаганди – Суспільство

Мобілізація перших жінок у Києві: спростували черговий фейк російської пропаганди  - Суспільство

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростував черговий фейк щодо того, що у Києві почали мобілізувати перших жінок. Про це повідомляє прес-служба Центру.

За даними центру, у мережі активно поширюється інформація про те, що у Києві почали примусово мобілізувати та відправляти на полігон медичних робітниць лікарень. Вони нібито мають пройти там підготовку та вирушити на фронт. Такі повідомлення розповсюджує російська пропаганда, супроводжуючи знімками, на яких зображені військовослужбовці 112-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, яким волонтери з Arm Women Now передають комплекти сучасної зимової жіночої уніформи.

– Жінки з медичною чи фармацевтичною освітою мають стати на облік, проте це не означає мобілізацію. Вона, як і раніше, для українських жінок лише добровільна, – нагадали в Центрі.

Раніше нардеп від партії “Голос” Інна Совсун вважає, що в Україні доцільно мобілізувати до лав Збройних сил усіх жінок. Парламентарій заявила, що йдеться про службу не лише безпосередньо на фронті, а й у тилу. Наприкінці грудня Володимир Зеленський заявив, що не підпише новий законопроект про мобілізацію, якщо він передбачатиме мобілізацію жінок.
Джерело