Мир між Вірменією та Азербайджаном: Пашинян обнадіяв новиною

Мир між Вірменією та Азербайджаном: Пашинян обнадіяв новиною

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян розповів про мир між Єреваном і Баку фото із відкритих джерел

Єреван і Баку  можуть підписати мирну угоду до кінця поточного року

Підписання мирної угоди між Єреваном і Баку найближчим часом є реалістичним сценарієм, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на церемонії відкриття засідання країн, які не мають виходу до моря. За його словами,договір може бути підписаний у найкоротші терміни за умови, що Азербайджан підтвердить узгоджені пункти. Про це пише Apa.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Якщо Азербайджан підтвердить ці принципи, то підписання мирної угоди найближчим часом дуже реалістичне»,  – зазначив він.

Пашинян також назвав три основні принципи вірменської сторони – відкриття регіональних транспортних комунікацій за принципом збереження суверенітету країн, територією яких вони проходять, публічне визнання територіальної цілісності Вірменії (29 800 кв. км) та Азербайджану (86 600 кв. км), а також делімітація кордонів з урахуванням останніх радянських карт.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Раніше з аналогічною заявою виступив секретар вірменської Ради безпеки Армен Григорян. За його словами, Єреван може підписати мирну угоду до кінця поточного року, якщо буде прийнято запропоновані Вірменією принципи мирного процесу. У такому разі 70% тексту документа буде узгоджено, зазначає він.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв раніше заявив, що в Баку не бачать жодних перешкод для укладання мирної угоди з Єреваном. За його словами, основною проблемою було питання про вірменську меншість у Карабаху, яку Азербайджан вважає своєю внутрішньою справою. Алієв підкреслив, що угода також має бути включена до питання і про азербайджанську меншість, вигнану з Вірменії 30 років тому.

Нагадаємо, Вірменія та Азербайджан узгодили обмін військовополоненими. Баку випустить 32 особи, в той час як Єреван звільнить двох. Про це йдеться у спільній заяві адміністрації президента Азербайджану Ільхама Алієва та апарату прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.

Серед осіб, яких планується повернути Вірменії, 26 були заарештовані під час антитерористичних заходів у грудні 2020 року в карабському районі Гадрут. Інші 6 осіб були затримані в різні часи на кордоні, і вже більшу частину покарання відбули.

Читайте також: Вірменія й Азербайджан погодили головні принципи мирного договору

Джерело