Мінкультури про втечу журналіста Печія: Перед виїздом підписував зобов’язання повернутися – Суспільство

Мінкультури про втечу журналіста Печія: Перед виїздом підписував зобов'язання повернутися - Суспільство

Фото: t.me/PechiiNews

Журналіст 24каналу Олексій Печій, який скориставшись дозволом на виїзд на саміт ЄС, не повернувся до України, не лише неправомірні, а й характеризують його як людину та громадянина. Про це написав в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв у Facebook.

При цьому Карандєєв зазначив, що ситуація з неповерненням до України журналіста Печія не має вплинути на роботу інших українських журналістів. За його словами, журналісти та діячі культури роблять величезний внесок у поле культурної та інформаційної боротьби з ворогом.

– Ми формуємо відносини із спільнотою на основі довіри один до одного. Випадок із журналістом 24 каналу – одиночний. Кожен, хто виїжджає на реалізацію того чи іншого завдання за кордон, репрезентує великий пакет документів. Також підписує заяву із зобов’язанням повернутися в Україну після завершення, і повертається, – зазначив Карандєєв. – Печій також підписував таку заяву, тому її дії не лише неправомірні, а й характеризують її як людину та громадянина. Цей випадок аж ніяк не повинен кидати тінь на інших українських журналістів, які щодня працюють для привернення уваги світової спільноти до війни в Україні.

Раніше ведучий 24 Каналу Олексій Печій вирішив не повертатися до України після Саміту ЄС. Керівництво медіахолдингу “Люкс” та колеги засудили вчинок журналіста, повідомив телеканал. 22 грудня Печей записав відео на своєму youtube-каналі та написав пост у фейсбуці. Він заявив, що працюватиме заради України за кордоном та припускає, що стане метою для “медіакілерів”. За словами журналіста, Україні не вистачає “горизонтальної комунікації із західним суспільством”.

Джерело