Мінкульт попросив не продавати картини Медведчука, а віддати їх до музеїв – Суспільство

Мінкульт попросив не продавати картини Медведчука, а віддати їх до музеїв - Суспільство

Фото: Слідство інфо

Міністерство культури та інформаційної політики просить не продавати вилучені у екснардепа Віктора Медведчука картини, а передати їх українським музеям. Про це йдеться у заяві відомства.

– МКІП просить провести експертизу робіт, вилучених у Віктора Медведчука, та передати цінні твори до українських музеїв, чиї колекції постраждали внаслідок війни або були викрадені під час окупації. Адже культурна цінність цих творів мистецтва може значно перевищувати економічну, – сказано у заяві Мінкульту.

З подібним закликом до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) раніше звернулися музейники та мистецтвознавці.

У колекції Медведчука є роботи закарпатських митців ХХ століття, зокрема Йосипа Бокшая, Гаврила Глюка й Адальберта Ерделі, пейзаж живописця Володимира Орловського, картина Івана Айвазовського, а також ікони з бурштину і бісеру. Зараз ці твори перебувають у Національному художньому музеї на тимчасовому зберіганні. 

У квітні 2022 року під час кримінального провадження співробітники ДБР та СБУ заарештували 264 картини Віктора Медведчука. За рішенням суду, їх передали в управління АРМА для реалізації. 17 квітня АРМА заявила, що планує виставити картини із колекції Медведчука на продаж.
Джерело