Міністерство охорони здоров’я змінює підхід до лікування контузії

Міністерство охорони здоров'я змінює підхід до лікування контузії

Нові підходи до лікування черепно-мозкової травми будуть імплементовані під час підготовки фахівців у мультидисциплінарних реабілітаційних командах фото з відкритих джерел

Нині діагностика та лікування черепно-мозкової травми відбуваються за застарілими та неефективними методиками

Міністерство охорони здоров’я планує змінити підходи до лікування легкої черепно-мозкової травми (ЧМТ), яка нині має назву «контузія». Про це повідомляє пресслужба відомства.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Під терміном черепно-мозкова травма мається на увазі струс головного мозку від дії мінно-вибухової хвилі, який є окремим травматичним впливом на головний мозок, до якого може доєднуватись ураження слухового та вестибулярного апарату – акубаротравма.

Як наголошує пресслужба МОЗ, сьогодні діагностика та лікування відбуваються за застарілими та неефективними методиками, з використанням чисельних недоказових фармпрепаратів, призначення високовартісних методів нейровізуалізації.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Зокрема, нові підходи на основі досвіду Центру психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна» будуть імплементовані під час підготовки фахівців у мультидисциплінарних реабілітаційних командах. Також в реабілітації будуть враховані клінічні настанови Міністерства у справах ветеранів США та Міністерства оборони США «Лікування та догляд за пацієнтами зі струсом мозку – легкою черепно-мозковою травмою»,  Алгоритм ведення черепно-мозкової травми, Brain Injury Electronic Resource Manual (BIERM) – «Зорові порушення, пов’язані з ЧМТ».

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я спільно з «Укрпоштою» планує запустити сервіс замовлення і доставки лікарських засобів.

До слова, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебрейєсус закликав світ підготуватися до майбутніх невідомих захворювань, які можуть загрожувати людству – так званим хворобам Х.

Читайте також: Загальний аналіз крові. Скільки коштує і чи потрібно доплачувати за ручну формулу?
Джерело