Міненерго: Ще один блок АЕС введено в експлуатацію – це знизить дефіцит електроенергії – Суспільство

Міненерго: Ще один блок АЕС введено в експлуатацію – це знизить дефіцит електроенергії  - Суспільство

Фото: facebook.com/npcukrenergo

Україна ввела в експлуатацію додатковий енергоблок однієї з атомних станцій потужністю 1000 МВт. Його вдалося відремонтувати на 10 днів раніше, ніж передбачалося. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

– На одній з АЕС після планового ремонту, завершеного на 10 днів раніше за термін, включили в роботу енергоблок. Він додасть до енергосистеми 1000 МВт потужності. Це дещо знизить дефіцит електроенергії в країні, що виник через російські атаки, – йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що це вже третій атомний блок, на якому виконано планові роботи з підготовки до ОЗУ. Таким чином, фахівці планують підготувати всі енергоблоки до наступного опалювального сезону.

З початку березня Росія здійснила шість масованих атак на енергосистему України. Через пошкодження українські електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як і до цих атак. 8 червня в Україні графіки відключення електроенергії для промислових та побутових споживачів будуть застосовуватись з 00:00 до 05:00 та з 16:00 до 24:00.

Також в Укренерго заявили, що в Україні набудуть чинності нові графіки відключення світла в тестовому режимі. За словами першого заступника голови Міністерства енергетики Юрія Власенка, нові графіки матимуть змогу скоротити кількість годин без електроенергії для населення.

7 червня Кабінет міністрів доручив органам державної влади завдання знизити споживання електроенергії. Так, Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації повинні відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель та прилеглої території. 5 червня більшість областей вводилися графіки аварійних відключень. Таких заходів було вжито через перевищення лімітів споживання електрики.
Джерело