Милованов вирішив не претендувати на посаду ректора Київського політеху – Суспільство

Милованов вирішив не претендувати на посаду ректора Київського політеху - Суспільство

Фото: УНІАН

Вибори ректора Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського призначені на 11 червня 2024 року. Раніше колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Тимофій Милованов розмірковував про те, чи не поборотися йому за цю посаду. Але тепер заявив, що вирішив не подавати документи на вибори ректора КПІ.

– Це було складне рішення, яке ми довго аналізували і дебатували з управлінською командою та виконавчим комітетом ради директорів Київської школи економіки. А також з моєю дружиною. Є багато “за” і “проти”, але я не хотів би критикувати сильно, що не так з вищою освітою в Україні. Головна причина – Київська школа економіки отримала значний внесок на розвиток своєї інженерної школи. І хоч сьогодні це виглядає як щось неймовірне і неможливе, команда і я переконані, що нам легше побудувати новий якісний технічний виш, ніж реформувати існуючий. Це забере роки або десятиріччя, проте українська освіта вже реформується 30 років, і наслідки ми бачимо сьогодні і всюди, – написав він у Facebook.

Милованов зазначив, що зі своєю командою може бути ефективнішим у Київській школі економіки, ніж “іти боротись з групами впливу в умовах складних регуляторних обмежень, які є в державному університеті”. Тут йдеться насамперед про рівень зарплат.

 – Так, немає бюджетних грошей, але набагато легше отримати приватні. Це складно, але можливо. І ми краще вміємо це робити, ніж працювати з державним бюджетом у державному університеті. Державний університет, особливо його реформа – це проєкт життя. Це можна було б зробити, але неможливо поєднати керівництво КПІ і KSE. Тому потрібно було б залишити KSE. А це неправильно і безвідповідально, – написав Милованов.

Колишній міністр економіки, позаштатний радник керівника Офісу президента та член наглядової ради “Укроборонпрому” Тимофій Милованов вигадав, як покращити мобілізацію в Україні. Зокрема, радник керівника Офісу президента пропонує мобілізовувати людей через “лотерею або жеребкування”.

Милованов був міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в уряді Олексія Гончарука. У березні 2020 року разом із урядом пішов у відставку. У листопаді 2020 року Милованов став радником керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

У соцмережах розгорілася широка дискусія після появи анонсу незвичайного благодійного вечора у Гарвардському клубі Нью-Йорка. Радник глави Офісу президента Тимофій Милованов запросив усіх охочих відвідати захід, на якому влаштують “вечерю у стилі бомбосховища” та “фільтраційну зону”.
Джерело