Метод екстремістів. Подвійні удари Росії

Метод екстремістів. Подвійні удари Росії

Фото: facebook.com/DSNSKHARKIV Наслідки подвійного удару РФ по Харкову 4 квітня

Окупанти знову нанесли повторний удар по українським рятувальникам. Метод збільшення кількості жертв використовують тільки екстремісти.

Росія стала активно застосовувати повторні удари під час атаки на українські міста. Окупанти навмисне обирають час, коли на місце першого “прильоту”, зазвичай він приходиться на цивільні будинки, прибувають рятувальники та бригади швидкої допомоги. Такі випадки вже стались в Сумах та Одесі (тоді загинула 21 людина), а сьогодні така трагічна ситуація повторилась в Харкові.

Зокрема, в ніч проти четверга армія РФ атакувала місто з Курської області 20 “шахедами”, 11 з них вдалось збити. Низка дронів поцілила по мирних жителях і цивільній інфраструктурі у самому Харкові і області. Коли на один з викликів прибули працівники ДСНС, Росія завдала повторні удари. В результаті загинули четверо людей, з них троє – рятувальники загинули, ще 12 отримали травми різного ступеня тяжкості.

“Загинули, коли вони рятували людей”

В Державній службі України з надзвичайних ситуацій розповіли, що внаслідок першого “прильоту” по багатоповерхівці під завалами опинився 67-річний чоловік.

“Саме в той час, коли надзвичайники намагалися дістатися до нього, ворог завдав повторного удару, вбивши трьох рятувальників”, – повідомили у відомстві, додавши, що це сталось “прицільно”, “коли вони рятували людей”.

Міністерство внутрішніх справ опублікувало відео, як на місті трагедії молодий вогнеборець плаче, де “Росія декілька хвилин тому цинічно вбила його батька – 52-річного рятувальника”.

“Загиблий Владислав Логінов присвятив своє життя роботі в пожежній службі. Його син, Володимир, також за прикладом батька став вогнеборцем і працював начальником караулу у сусідній пожежній частині. Цієї пекельної ночі, одразу після перших вибухів, батько та син з колегами миттєво виїхали на місце удару”, – поділився історією родини рятувальників Ігор Клименко.

Владислав та Володимир працювали поряд, буквально за декілька будинків один від одного. Коли пролунав потужний вибух, син одразу зрозумів, що найімовірніше прилетіло туди, де був батько.

Окрім Владислава загинули ще два рятувальники – Сергій (32 роки) та Володимир (41 рік).  Серед постраждалих була медсестра екстреної медичної допомоги, яка разом з бригадою прибула на місце подій.

Метод екстремістів

Як пише видання ВВС подібний підлий прийом з повторним ударом по місцю порятунку жертв часто використовують екстремістські організації.

Водночас для росіян такий метод не новина. Виявляється прийом double tap (“подвійний удар”) вони активно використовували у Сирії. Як зазначає Sky News з посиланням на Сирійський центр правосуддя і підзвітності, режим Башара Асада та росіяни завдавали в Сирії з 2013-го до 2021-го 58 таких подвійних ударів.

Суспільне цитує експерта правозахисної організації РАХ Марка Гарласко, який пояснює, що так як в результаті повторної атаки страждають рятувальники та медики, тобто не військові особи, значить, це є воєнним злочином.

“Ймовірно, причина того, що росіяни здійснюють ці незаконні атаки, полягає в тому, що вони знищують висококваліфікованих фахівців. Хтось має медичний досвід, пройшов медичну підготовку. Потрібен деякий час, щоб досягти такого рівня знань і навичок. І тому замінити їх складно. Очевидно, росіяни націлюються на цих людей, щоб гарантувати, що Україні буде ще важче, поки війна триває”, – каже Гарласко.

У пресслужбі ДСНС повідомили для видання, що через подвійні удари окупантів протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинув 91 рятувальник, поранення отримали 348.

Традиційна практика в Україні

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов також підтверджує, що такий прийом росіяни використовують не вперше в Україні, зокрема в Харківській області.

“… спочатку завдається перша хвиля ударів, потім виїжджають наші рятувальні служби для ліквідації наслідків і порятунку життів. Після чого йде фактично друга хвиля ворожих ударів”, – розповів Синєгубов.

Він пояснив, що убезпечитися можна лише реагуючи на сигнали повітряної тривоги. Проте рятувальні підрозділи змушені виїжджати на місце обстрілів, оскільки на першому місці у них стоїть завдання рятування цивільних життів.

“Тому маємо такі наслідки”, – сказав начальник ХОВА.

Джерело