Макрон підтвердив участь у Саміті миру

Макрон підтвердив участь у Саміті миру

Фото: Пресслужба президента України Зеленський і Макрон провели переговори

Володимир Зеленський подякував Еммануелю Макрону за потужну оборонну допомогу та запросив відвідати Київ найближчим часом.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із французьким лідером Еммануелем Макроном. Однією з головних тем обговорень стала участь Франції у Саміті миру, повідомив глава української держави у соцмережі Х у вівторок, 14 травня.

“Провів розмову з Еммануелем Макроном і подякував за підтвердження його участі у Саміті миру. Я високо ціную важливу роль Франції у реалізації Формули миру, зокрема, пункту щодо ядерної безпеки”, – написав Зеленський.

Він додав, що обговорив із Макроном важливість залучення до участі у саміті країн Глобального півдня.

Також у ході розмови було детально розглянуто ситуацію на фронті, зокрема в Харківській області.

“Приділили особливу увагу оборонним потребам України, зокрема, додатковим засобам протиповітряної оборони, артилерії, далекобійним засобам та боєприпасам”, – підкреслив Зеленський.

Він подякував французькому колезі за потужну оборонну допомогу та запросив відвідати Київ найближчим часом.

Також Зеленський провів розмову з президентом Піденної Кореї Юн Сук Йолем, який теж підтвердив участь своєї країни у Саміті миру.

“Ми також обговорили шляхи подальшого розвитку нашої двосторонньої співпраці, зокрема у сфері гуманітарного розмінування. Особливу увагу ми приділили системі гарантій безпеки України та перспективі укладання відповідної двосторонньої угоди про безпеку”, – розповів президент.

Як відомо, Саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Українська сторона очікує, що у цьому заході візьмуть участь 80-100 країн світу.

При цьому в Офісі президента виключили участь Росії у першому Саміті миру, але існує ймовірність, що її представники будуть на другому саміті.

Джерело